Eviva l'arte! w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-11-20 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-11-20 22:00

Agnieszka Charkot - aktorka (choć nie tylko) i Zbigniew Szymczyk - dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Rozmawiamy głownie o obchodach 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego, patrona teatru. Ale nie tylko.

O wydarzeniach w Instytucie Grotowskiego opowiada Jakub Tabisz. U Grota w najbliższym czasie przegląd filmów dokumentalnych festiwalu Faito Doc, koncert Teatru ZAR z repertuarem z najnowszego tryptyku 'Anamnezis', a także prezentacja spektaklu 'Medee. O przekraczaniu'.

Towarzystwo Kultury Czynnej we Wrocławiu obchodzi 20-lecie istnienia. Piękny jubileusz, okraszony szczególnym weekendem. 23-24 listopada dwa spektakle, wernisaż wystawy, koncerty. U nas Jolanta Sakowska, Jerzy Welter i Dawid Gębala.

Recenzujemy 'Polską wodę' Teatru Muzycznego Capitol, na co zabrakło nam czasu tydzień temu.

Wieczór z Kulturą, w którym m.in. o najnowszym - wydanym pod naszym patronatem - albumie wrocławskiej Katedry.

Płyta pt. 'Człowiek za dużo myślący' to bogate muzycznie i literacko wydawnictwo, czerpiące z muzyki lat 1970. (Niemen, Pink Floyd, SBB, King Crimson, a też i polskiego big beatu) oraz poezji. Jest na albumie na przykład utwór 'Eviva l'arte!' do słynnego wiersza Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Wraz z Piotrem Czerkawskim opowiadamy o nadchodzącym 12 Festiwalu Filmowym Pięć Smaków i innych nowościach w kinie Nowe Horyzonty.

Do usłyszenia i zobaczenia w odbiornikach z DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.