Porażka dolnośląskiego beniaminka w ekstraklasie futsalu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-11-20 07:10 | Zmodyfikowano: 2018-11-20 07:10

Był to jeden z najsłabszych występów w tym sezonie drużyny z Jelcza-Laskowic. Beniaminek przez większość spotkania nie potrafił znaleźć recepty na agresywnie i skutecznie grający Clerarex. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a potem bardzo umiejętnie utrzymywali się przy piłce. Przy wyniku 0:3 ekipa z Dolnego Śląska w 28. minucie zdecydowała się na wycofanie bramkarza, by grać w przewadze w polu. Bardzo szybko przyniosło to efekt, po trafieniu Amantesa. Ale już minutę później największy bohater tego spotkania Mikołaj Zastawnik podwyższył na 4:1. Świetnie dysponowany tego dnia zawodnik z Chorzowa okazał się prawdziwym katem gości. W 39. minucie Zastawnik zdobył swojego czwartego gola w meczu, po tym jak zabrał piłkę Victorowi Andrade i strzałem do pustej bramki ustalił wynik na 5:1.

Clearex Chorzów - Acana Orzeł Jelcz-Laskowice 5:1 (3:0)
Bramki: Zastawnik 4 (2, 15, 30, 39), Świtoń (7) - Amantes (29)