Szapołowska inscenizuje 'Halkę', Majewska z Wolny-Hamkało 'Wyzwolenie', Sosnowska z nagrodą (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-12-04 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-12-04 21:14
A|A|A

W naszym studiu aktorka znakomita, prawdziwa gwiazda polskiego filmu i teatru Grażyna Szapołowska. Od kilku tygodni przygotowuje w Operze Wrocławskiej najnowszą inscenizację Moniuszkowskiej 'Halki'. Bardzo jesteśmy ciekawi pomysłu i efektu. Premierowe przedstawienia legendarnego - także dla Wrocławia - tytułu 14-15 grudnia.

Duet dramaturgiczno-reżyserski. Agnieszka Wolny-Hamkało i Martyna Majewska są w próbach do sztuki 'Wyzwolenie: królowe'. Punktem wyjścia jest dzieło Wyspiańskiego, ale dojścia sobie nie wyobrażacie. Zwłaszcza że na casting do roli Muzy w 'Wyzwoleniu' w Teatrze Narodowym przychodzą drag queens. Premiera w styczniu w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Ta część do posłuchania powtórkowo w środę od 9:00.

Wieczór z Kulturą. Głównym gościem audycji była Hanna Sosnowska, solistka Opery Wrocławskiej, nominowana zarówno do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej, jak i do EMOCJI - Nagrody Radia Wrocław Kultura. Ubiegły sezon był dla wyśmienitej sopranistki wręcz niezwykły, obfitujący w nadzwyczajne kreacje i wokalne, i aktorskie. A ten trwający również doskonale się rozwija. Hanna Sosnowska zaśpiewa partię Zofii w "Halce', w listopadzie wystąpiła w prapremierowym 'Noclegu w Apeninach' - nieznanej operze Stanisława Moniuszki w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama