Wcale nie krótkie wywiady z pasjonującymi ludźmi w Radiu Wrocław Kultura

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-12-12 22:00 | Zmodyfikowano: 2018-12-12 22:00
A|A|A

DAB+Teatr: Roberto Skolmowski, Stanisław Rybarczyk

W Teatrze AST (Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu) w tym tygodniu kolejna premiera, czyli dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. Tym razem reżyseruje Aleksandra Popławska, a w obsadzie męska część roku. U nas: Aleksander Kaleta i Tomasz Mechowicki. Tytuł: 'Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi'.

Wrocławski Teatr Współczesny nie po raz pierwszy organizuje adresowany do młodzieży projekt 'Jak poprzez teatr poznawać świat'.

Nie po raz pierwszy przed finałem bieżącej edycji gościmy w studiu młodych aktorów i ich tutorów.

A finałowy pokaz w weekend w Miejskim Domu Kultury na wrocławskich Krzykach.

Stanisław Rybarczyk i Roberto Skolmowski - znany nam doskonale super duet dyrygencko-reżyserski - po sukcesach w stolicy, gdzie wystawili w Warszawskiej Operze Kameralnej dwie nieznane opery Stanisława Moniuszki: 'Noc w Apeninach' i 'Szwajcarską chatkę'. A plany mają jeszcze ambitniejsze.

Ta część do posłuchania powtórkowo w środę od 9:00.

Wieczór z Kulturą. Lwią część programu poświęcimy na wystawę, która właśnie się otwiera w Muzeum Pana Tadeusza Ekspozycja została przygotowana przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak deklarują twórcy wystawa 'Prawem naszym - zmartwychwstanie' to wielowątkowa opowieść o polskich drogach do wolności. O tych wątkach opowiedzą kuratorzy: Małgorzata Orzeł, Łukasz Koniarek, Mariusz Urbanek.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama