Misja Wrocław: Białorusinka Irina Kanapelka z hospicjum dla dzieci i jej formuła dobra

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-12-20 12:12 | Zmodyfikowano: 2018-12-20 12:12
A|A|A

archiwum prywatne

Irina Kanapelka przyjechała do Wrocławia z wyboru. Najpierw skończyła ekonomię w Mińsku, a później studiując logistykę we Wrocławiu, zaangażowała się w wolontariat w Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobra. Teraz, jako wykształcony logistyk i ekonomistka, koordynuje różne projekty w hospicjum. Jak mówi, nie jest to łatwa praca, bo na co dzień pomaga się tam dzieciom, przed którymi przyszłość nie rysuje się często w kolorowych barwach.

Pochodząca z Białorusi Irina opowiada także o swoim kraju. - Wbrew wielu opiniom na Białorusi panuje porządek. Nie ma mowy o żadnych śmieciach na ulicach, mamy dobre drogi i autostrady, a Wrocław w porównaniu z Mińskiem skąd pochodzę, to bardzo spokojne miasto. Bardzo przyjemnie jest tu żyć — mówi Irina Kanapelka.

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław

oraz posłuchaj muzyki tego odcinka:

NAVIBAND - Historyja Majho Zyccia

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama