Burmistrz Boguszowa-Gorc usłyszał zarzuty

Bartosz Szarafin, jk | Utworzono: 2018-12-21 12:22 | Zmodyfikowano: 2018-12-21 12:26
Burmistrz Boguszowa-Gorc usłyszał zarzuty - zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek
zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek

W Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy był dziś przesłuchiwany Jacek C. - były starosta wałbrzyski, a obecnie burmistrz Boguszowa-Gorc. Na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki, zatrzymali go w środę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podejrzany usłyszał dziś zarzut przyjęcia korzyści majątkowej.

- Jacek C. miał zażądać od jednego z przedsiębiorców 100 tys zł w zamian za łaskawsze spojrzenie na niedotrzymanie terminu przy realizowanej przez firmę inwestycji - mówi prokurator Tomasz Orepuk:

Inicjatywa przyjęcia korzyści miała wyjść od burmistrza - dodaje Orepuk:

Burmistrz nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań. Prokuratura chce dla niego aresztu tymczasowego.

Jak przekazał nam prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, Jacek C. usłyszał zarzut z art. 228 §4 Kodeksu Karnego tj.:

§ 3. Kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, przyjmuje korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa,podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Karze określonej w § 3 podlega także ten, kto, w związku z pełnieniem funkcji publicznej, uzależnia wykonanie czynności służbowej od otrzymania korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy lub takiej korzyści żąda.

(Rozdział XXIX Przestępstwa przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego)

Prokuratura złożyła do Sądu Rejonowego w Świdnicy wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Sąd rozpatrzy wniosek w ciągu 24 godzin. Do tej pory Jacek C. pozostaje do dyspozycji prokuratury.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.