Pewne zwycięstwo FutureNetu Śląska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-03-06 21:40 | Zmodyfikowano: 2019-03-06 22:11

Gospodarze potrzebowali 13 minut, żeby zacząć kontrolować wydarzenia na parkiecie. Śląsk przegrał pierwszą kwartę 12:14. Kiedy na początku drugiej za dwa trafił Szymon Tomczak to wrocławianie wyszli na prowadzenie 20:18. Nie oddali go już do końca.

W najlepszym momencie - w połowie ostatniej odsłony - koszykarze Radosława Hyżego mieli 27 punktów przewagi (67:40). Osiągnęli ten wynik po tym jak przeprowadzili najlepszą tego dnia serię punktową 17:0

Śląsk robił użytek ze strat AZS AGH. Krakowianie popełnili ich 22, co gospodarze zamienili na 27 punktów. Dla porównania wrocławianie zanotowali 14 strat, ale goście zdobyli z nich tylko 5 punktów.

Pod nieobecność kontuzjowanego Aleksandra Dziewy najlepszym koszykarzem Śląska był Mateusz Jarmakowicz, który trafiając 6/14 rzutów z gry zdobył 17 punktów do których dołożył 9 zbiórek, 2 asysty i 2 bloki. Równie bliski double-double był Szymon Tomczak - 8 punktów i 11 zbiórek.

FutureNet Śląsk Wrocław - AZS AGH Kraków 72:52 (12-14, 18-11, 20-13, 22-14)

Punkty dla FutureNetu Śląska: Jarmkaowicz 17, Skibniewski 12, Jakóbczyk 11, Tomczak 8 (11 zbiórek), Musiał 8, Pietras 7, Kulon 7, Leńczuk 2

Punkty dla AZS AGH: Mamcarczyk 12, Włodarczyk 9, Deja 8, Koperski 7, Pachołek 5, Czerwonka 5, Kędel 3, Jakubek 2, Dyrda 1