Zagłębie górą w derbach szczypiornistek

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-03-08 19:52

Miedziowe były faworytkami tego starcia, choć zawodniczki KPRu liczyły na powtórkę z pierwszego meczu, w którym wygrały 26:23. Tym razem jednak niespodzianki nie było.

W hali RCS w Lubinie tempo meczu od początku narzuciły gospodynie. W ataku aktywna była Kinga Grzyb, która szybko zdobyła cztery bramki. Przyjezdne szukały sposobu na efektywną odpowiedź, ale szeregi obronne liderek tabeli były zbyt szczelne. Ostatecznie lubinianki na przerwę schodziły z przewagą pięciu bramek.

W drugiej odsłonie szczypiornistki z Kobierzyc postawiły wszystko na jedną kartę. Gra w ataku była już płynniejsza, a Zagłębie nie tak straszne. Do odrabiania strat swoje koleżanki prowadziła Marta Dąbrowska. Największym przeciwnikiem KPRu był czas, o tym wiedziały również zawodniczki z Lubina, które sprytnie i spokojnie trzymały rywalki na dystans. Ostatecznie Zagłębie zdobyło cenne punkty i jest coraz bliżej zajęcia pierwszego miejsca na koniec fazy zasadniczej.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 21:18 (14:9)

Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 5, Hartman , Trawczyńska , Buklarewicz 4, Wasiak , Górna 1, Rosińska , Piechnik , Ważna 3, Matieli 2, Jochymek , Belmas 2, Pielesz 3, Milojević 1;

KPR Kobierzyce: Ciesiółka, Lis – Dąbrowska 7, Wiertelak 4, Koprowska 3, Wesołowska , Skalska 1, Walczak 1, Michalak 2, Kucharska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.