Sztuka w RWK: wystawy w C.K. Agora, Galerii Arttrakt oraz zapowiedzi Biennale WRO i Triennale Rysunku Wrocław [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-03-27 19:57 | Zmodyfikowano: 2019-03-27 20:02


Przy okazji 20. Festiwalu ewidentnych Talentów AktorskichCentrum Kultury Agora od 5 kwietnia oglądać będzie można dwie wystawy: finalistów i Laureatów Konkursu Fotografii Teatralnej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz "Gdzie jest teatr?". W temat wprowadzili nas Pola Fedyszyn i Karol Budrewicz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Przyroda z całym swoim bogactwem doznań, będąca niewyczerpanym źródłem inspiracji, estetycznych i sensualnych, ale także nieodłączny wątek problemów ekologicznych były punktem wyjścia do trwającej w Galerii Arttrakt wystawy "Homo Naturalis". Opowiedziała nam o niej Ida Smakosz-Hankiewicz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Przygotowujemy się też do kolejnego Biennale WRO. W 30-lecie istnienia, ten największy w Polsce przegląd międzynarodowej sztuki współczesnej związanej z rozwojem narzędzi komunikacji, proponuje podejście krytyczne wobec procesów zachodzących w kulturze, komunikacji i społeczeństwie umieszczając "Czynnik ludzki" w perspektywie po-technologicznej. O "Przewodach sztuki" czyli ruszającym właśnie programie wolontariackim porozmawiałem z Dagmarą Domagałą i Lilą Leń.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Rozpoczyna się także przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Triennale Rysunku Wrocław 2019. Hasłem tegorocznej edycji Open Call jest "Weltschmerz", rozumiany jako pewnego rodzaju zbiornik pojęciowy, punkt wyjścia do rozważań na temat ogólnie rozumianego kryzysu obecnego także w obszarze praktyk artystycznych. O czym mówili Przemek Pintal i Patrycja Sap.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.