Dwóch wrocławskich żużlowców pojedzie w finale Złotego Kasku

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-04-03 07:30

Janowski, jako stały uczestnik cyklu Grand Prix był zwolniony z udziału w eliminacjach. Z furtki tej skorzystali również Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. Czwarty z polskich uczestników GP - Bartosz Zmarzlik zrezygnował w tym sezonie z walki o Złoty Kask.

O pozostałe 13 miejsc w finale walczono we wtorek w trzech turniejach eliminacyjnych. Dwóch żużlowców Betardu Sparty rywalizowało na torze w Tarnowie. Awans wywalczył Maksym Drabik, który zajął czwarte miejsce z dorobkiem 11 punktów. W ślady klubowego kolegi mógł pójść także Jakub Jamróg. Nowy nabytek Sparty na dobrze sobie znanym torze do samego końca liczył się w walce o czołową czwórkę. Brzemienne w skutkach okazało się jednak "0" przywiezione przez Jamroga w trzeciej serii startów. Ostatecznie żużlowiec Sparty zgromadził 9 punktów i po biegu dodatkowym zajął piąte miejsce w turnieju. W pilskim finale Jakub Jamróg będzie jednym z dwóch rezerwowych.

Zawody w Tarnowie z dorobkiem 14 punktów wygrał Piotr Protasiewicz z Falubazu Zielona Góra. Awans wywalczyli także Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) i Piotr Pawlicki (Unia Leszno).

Finał w Pile odbędzie się 20 kwietnia. Nie wystąpi w nim obrońca trofeum Jarosław Hampel z Unii Leszno, który doznał złamania łopatki w drugiej serii turnieju eliminacyjnego w Ostrowie Wielkopolskim.