Mijają trzy lata programu Rodzina 500 +

Beata Makowska | Utworzono: 2019-04-08 12:35 | Zmodyfikowano: 2019-04-08 12:38
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. pixabay

Nie sprawdziły się żadne z złych wróżb wygłaszane ponad trzy lata temu pod adresem programu 500 + mówi wojewoda Dolnego Śląska Paweł Hreniak:

Rodzina 500+ to 500 złotych na drugie i każde kolejne dziecko, a w przypadku rodzin o niższych dochodach także na pierwsze dziecko. Urzędnicy cały czas kontrolują, aby program działał bez nieprawidłowości. Mówi Danuta Zawilla zastępca dyrektora w wydziale zdrowia i polityki społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Program poprawił nie tylko sytuację materialną dzieci, ale także wpłynął na poziom urodzin mówi wojewoda Dolnego Śląska Paweł Hreniak.

W przypadku rodzin, u których istniało zagrożenie, że pieniądze nie zostaną przekazane na wskazany cel, świadczenie jest przekazywane w formie materialnej. Tych przypadków jest jednak niewiele – mówi Danuta Zawilla zastępca dyrektora w wydziale zdrowia i polityki społecznej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Od 1 lipca programem Rodzina 500+ objęte będą wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez kryterium dochodowego. Od 1 lipca wnioski można składać drogą elektroniczną, a tradycyjną, podczas wizyty w urzędzie - od 1 sierpnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama