Wałbrzych: Mieszkańcy zebrali się, by poprzeć strajkujących nauczycieli

Bartosz Szarafin, mk | Utworzono: 2019-04-15 20:53 | Zmodyfikowano: 2019-04-15 20:56
A|A|A

Fot. Bartosz Szarafin

Podczas godzinnej pikiety wypowiadali się związkowcy, a także przedstawiciele szkół, uczniów i rodzice. Wszyscy byli wyposażeni w transparenty i baloniki z wykrzyknikiem - symbolem strajku. Z uczestnikami pikiety rozmawiał Bartosz Szarafin:

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Rozsądny
2019-04-23 21:23:09
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 2
To co się dzieje na stacjach ORLENu obnaża realny cel partii rządzącej - zniewolić i otumanić lud. I to jest FAKT. Co? Trudno jest odnieść się do faktów, lepiej propagować fake newsy? I jak Panie Konradzie - trudno jest dyskutować z PRAWDĄ, bo...... z prawdą się nie dyskutuje.
~KONRAD
2019-04-19 22:04:17
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: -6
@Rozsądny:Jedynym trollem jakiego tu zauważyłem jest Twoja osoba.Proszę przedstawić jakieś dowody jakoby ktoś z uczestników forum na tym portalu uprawiał trolling za pieniądze.Jak nie masz dowodów to jest zwykłe pomówienie.Ponadto opisywanie bajek o tym co się rzekomo dzieje na stacjach Orlenu obraża intelekt większości uczestników tego forum (-:
~Rozsądny
2019-04-16 23:30:21
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
Gdzie się nie zajrzy, tam wszędzie piszą opłacane PISowskie trole. Na stacjach OLRLENU też zmuszają ludzi do słuchania i oglądania jednej i tej samej kłamliwej propagandy TVPIS INFO - a jak zgłosiłem, że chciałbym posłuchać czegoś innego, panowie ze stacji powiedzieli (rozglądając się z obawą na wszystkie strony), że im nie pozwalają zmieniać kanału. I TO JEST WOLNY KRAJ - PYTAM?????????
~ROZSĄDNY
2019-04-16 23:27:44
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -99
Gdzie się nie zajrzy, tam wszędzie piszą opłacane PISowskie trole. Na stacjach OLRLENU też zmuszają ludzi do słuchania i oglądania jednej i tej samej kłamliwej propagandy TVPIS INFO - a jak zgłosiłem, że chciałbym posłuchać czegoś innego, panowie ze stacji powiedzieli (rozglądając się z obawą na wszystkie strony), że im nie pozwalają zmieniać kanału. I TO JEST WOLNY KRAJ - PYTAM?????????
~Kałamarz
2019-04-16 11:01:26
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
Czyli wałbrzyszanie popierają powtórzenie roku szkolnego przez uczniów tegorocznych klas maturalnych. Tylko pogratulować dzieciom takich zdolnych rodziców i jeszcze lepszej kasty nauczycieli lub jak kto woli broniarzowych terrorystów.
~były nauczyciel
2019-04-16 09:01:03
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 12
Należy zlikwidować Kartę Nauczyciela. Absolutny zakaz strajku. Apolityczność jak dla urzędnika państwowego. Godziny pracy i zarobki w stosunku do średniej krajowej tak jak jest to w Niemczech. Jest niedopuszczalne aby dzieci cierpiały w wyniku fanaberii "polskich nauczycieli". Aby dzieci były równo traktowane każde z nich powinno mieć przypisany bon pieniężny na edukację. W szkole podstawowej, średniej, na studiach i na korepetycjach. Wtedy rodzice sami wybiorą czy dziecko pójdzie do dobrej, drogiej szkoły, czy do tańszej o niższym poziomie, ale za to z opłaconymi korepetycjami. Jak byłem nauczycielem na pół etatu nauczycielki podsyłały sobie nawzajem uczni na korepetycje.
~były nauczyciel
2019-04-16 09:00:48
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 12
Należy zlikwidować Kartę Nauczyciela. Godziny pracy i zarobki w stosunku do średniej krajowej tak jak jest to w Niemczech. Jest niedopuszczalne aby dzieci cierpiały w wyniku fanaberii "polskich nauczycieli". Aby dzieci były równo traktowane każde z nich powinno mieć przepisany bon pieniężny na edukację. W szkole podstawowej, średniej, na studiach i na korepetycjach. Wtedy rodzice sami wybiorą czy dziecko pójdzie do dobrej, drogiej szkoły, czy do tańszej o niższym poziomie, ale za to z opłaconymi korepetycjami. Jak byłem nauczycielem na pół etatu nauczycielki podsyłały sobie nawzajem uczni na korepetycje.
~GDZIE ?
2019-04-16 00:35:50
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
jest z-BRODNIARZ ?
~Metro66
2019-04-16 00:30:28
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 32
Sami starzy ludzie .Obóz zaprzaństwa i zdrady .
~Nauczyciel historii
2019-04-16 00:21:25
z adresu IP: (77.111.xxx.xxx)
Ocena: 31
Kilkunastu KOD-ziarzy, lewaków i potomków zdrajców, których AK nie zdążyło zastrzelić za współpracę z okupantem, robi zadymę mającą doprowadzić do chaosu i destrukcji w państwie. Ale to wam się nie uda, Polacy wywalą was na śmietnik historii.
~buba
2019-04-15 23:10:25
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 12
Oink, oink, mooo, moo świnki w Polsce robią chrum, chrum, a nie oink, oink, a krówki muuuuuuuuu. Jestem z Wałbrzycha Polakiem, więc nie róbcie sobie jaj.
~KONRAD
2019-04-15 22:23:58
z adresu IP: (46.134.xxx.xxx)
Ocena: 101
@Kochana opozycjo( i ku pamięci działaczy ZNP) przypomnę teraz co mówiliście nauczycielom jak rządziliście jeszcze w 2015: Skoro nie zauważono dopływu 15 mld zł, to dosypywanie kolejnych miliardów nie zmieni ich sytuacji – mówiła w 2015 roku, po spotkaniu z manifestującymi przed MEN ws podwyżek nauczycielami, Joanna Kluzik-Rostkowska, która w rządzie PO-PSL pełniła rolę ministra edukacji narodowej.18.04. 2015 roku w Warszawie odbyła się manifestacja zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Protestujący domagali się m.in. podwyżek dla nauczycieli i zwiększenia nakładów na edukację.Joanna Kluzik-Rostkowska, która pełniła w rządzie PO-PSL funkcję ministra edukacji narodowej, spotkała się z manifestantami. Zadała ówczesna minister Joanna Kluzik-Rostkowska tłumowi jedno pytanie : Czy związkowcy zauważyli, że w ciągu ostatnich kilku lat dosypaliśmy do systemu edukacji 15 mld zł. Ten tłum odpowiedział mi jednoznacznie, że „nie” – mówiła wówczas w rozmowie z TVN24 Kluzik -Rostkowska. Oznajmiła, że zapytała wówczas związkowców, na czym opierają wiarę, że dosypanie kolejnych miliardów, będzie przez nich zauważone, skoro nie zauważono dopływu 15 mld zł to dosypywanie kolejnych miliardów nie zmieni ich sytuacji – stwierdziła była minister i dodała, że „po cichu jesteśmy zgodni, że trzeba zmienić system edukacji”.
~WROClove
2019-04-15 22:13:42
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 11
Godność ( podeptaliście godność uczni ). Szacunek ( podeptaliście szacunek do uczni ) . Edukacja, a i owszem ( za kasę na korepetycjach) .
~Zorro
2019-04-15 22:05:46
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 32
Tylko świnie i knury blokują matury.
~dzgdth
2019-04-15 21:50:27
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 12
świnia i krowa dzieci wykarmi wywrotowcy
~Janusz33
2019-04-15 21:49:52
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 10
P.min.kłamie,,moówiąc o wzroscie zatrudnienia nauczycieli.policzyła umowy o pracę,a jjeden nauczyciel podpisał dwwie ,a nawet więcej umów o pracę stąd wzros zatrudnienia.
~NAUCZ
2019-04-15 21:31:02
z adresu IP: (81.168.xxx.xxx)
Ocena: -100
DZIĘKUJEMY !
~woj
2019-04-15 21:23:10
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 102