Amerykański trener baseballu będzie szkolić młodych wrocławian

PP/materiały prasowe | Utworzono: 2019-04-17 10:25 | Zmodyfikowano: 2019-04-17 10:25

Amerykanin do stolicy Dolnego Śląska przyleciał kilka tygodni temu z Denver w stanie Colorado. Z tej okazji na Zakrzowie została założona zupełnie nowa sekcja dziecięca, która swoje treningi będzie prowadzić na niedawno wybudowanych boiskach baseballowych pod okiem tego profesjonalnego trenera.

Do sekcji można zapisać chłopców i dziewczynki z rocznika 2008 i 2009. Treningi odbywają się w poniedziałki o godzinie 17.30 przy ulicy Niepodległości 6 na Zakrzowie we Wrocławiu.

Jaron Dorchinez jako zawodnik grał w Luna Community College, w Adams State University w lidze Rocky Mountain Athletic Conference (NCAA II), w drużynie British Columbia Bombers oraz w Europie w austriackich zespołach Stock City Cubs i Athletics Baseball & Softball Attnang-Puchheim.

Swoją karierę od 2014 łączy z trenowaniem sekcji dziecięcych. Jaron był trenerem w akademii baseballowej Impact Sports w USA, pracował jako coach w Arapahoe High School (USA) oraz trenował drużyny dziecięce i młodzieżowe w Austrii.

Jaron jest również amerykańskim native speakerem i podczas treningów posługuje się tylko językiem angielskim. Dlatego na treningu poza zabawą i nauką gry będzie można podszkolić ten język. W sztabie szkoleniowym nowej sekcji występują również polscy trenerzy - asystenci.

Już w pierwszych miesiącach trenowania młodzi adepci baseballu będą mieli możliwość wzięcia udziału w najbardziej popularnych i prestiżowych w tej części świata zawodach baseballowych dla dzieci organizowanych przez międzynarodowa organizację „Little League Baseball and Softball”.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.