Drogowy horror na autostradzie A4 [SERWIS DROGOWY]

Gregor Niegowski | Utworzono: 2019-04-19 06:45 | Zmodyfikowano: 2019-04-19 06:45
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

20.00

Ruch na całym dolnośląskim odcinku autostrady odbywa się już bez żadnych utrudnień i spowolnień w obu kierunkach. 

19.00

Na autostradzie od granicy do Wrocławia ruch odbywa się płynnie. Nie ma żadnych zatorów. Kilkukilometrowy korek jest jeszcze na płatnym odcinku trasy A4 w stronę Opola. Kierowcy muszą zwolnić między Brzezimierzem a Przylesiem. 

16.00

Obecnie płynnie jedziemy trasą A4 od granicy do Legnicy. Korki zaczynają się tuż za Legnickim Polem i z małymi przerwami ciągną właściwie do samego Wrocławia.

By udrożnić ruch w Karwianach, przy wjeździe na płatny odcinek autostrady bilety wydawane są ręcznie, a bramki viatoll dostępne są dla wszystkich kierowców. To przynosi efekt, bo ten odcinek odcinek A4 znów pokonujemy płynnie. Tak jest praktycznie do samych Gliwic. Przed tamtejszym PPO utworzył się w tym momencie kilkukilometrowy zator.

14.00

Według danych z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad natężenie ruchu na autostradzie A4 jest naprawdę spore. Od wczoraj od południa, do godziny 12. w piątek - na dolnośląskim odcinku podróżowało ponad 40 tysięcy pojazdów. Powoli jednak ten ruch maleje.

Za Godzieszowem, gdzie było najgorzej, teraz tylko 3-kilometrowy korek. Droga przytyka się też za Krzyżową, dalej 2-kilometrowy korek za węzłem Chojnów i blisko 6-kilometrowy między S3 a Legnickim Polem. Kolejna dłuższa kolejka w okolicach zjazdu na Udanin - tam też 5 kilometrów zatoru.

Droga przytyka się między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi, problemy też przed Pietrzykowicami. W żółwim tempem kierowcy jadą 12-kilometrowym odcinkiem do bramek w Karwianach.

- Najlepszy objazd to DK94 przez Bolesławiec, Legnicę, Środę Śląską i Wrocław - mówi Krzysztof Zaporowski, rzecznik dolnośląskiej policji:

Inny objazd to DK30 od Zgorzelca do Lubania i Jeleniej Góry, DK3 trzeba dojechać do Bolkowa, S3 do Jawora, tam drogami wojewódzkimi na Strzegom i albo jechać w stronę Kostomłotów, albo do Świdnicy.


13.15 

Powoli możemy mówić o poprawie sytuacji na dolnośląskiej autostradzie A4 na trasie od Zgorzelca do Wrocławia.

Kolejka za Godzieszowem zmalała do 5 kilometrów. Przed węzłem Krzyżowa tłok i też 4 kilometry korka. Później 20 kilometrów płynnej jazdy. Przytyka się droga przed Chojnowem, a do Lubiatowa mamy 2 kilometry korka. Dłuższy zator za Legnicą do węzła Legnickie Pole - ma ponad 6 kilometrów. Problemy też przez zjazdem na Budziszów i sznur aut na 4 kilometry. Podobnej długości korki przed Kostomłotami i Kątami Wrocławskimi. Wolniej jadą kierowcy przed Pietrzykowicami, a od węzła Wrocław Południe korek do bramek w Karwianach - to także 6 kilometrów zatoru.

- Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości unikali autostrady A4 - mówi Krzysztof Zaporowski, rzecznik dolnośląskiej policji:

Luźniej także już na innym objeździe, czyli DK94 przez Bolesławiec, Chojnów, Legnicę, Prochowice, Środę Śląską do Wrocławia.

12.30 

Bardzo długie korki niezmiennie na autostradzie A4 ze Zgorzelca do Wrocławia. Problemy od granicy już za węzłem Godzieszów - tam 10-kilometrowa kolejka. Dalej przed węzłem Krzywa mamy ponad 6 kilometrów zatoru, 2-3-kilometrowe kolejki też przed węzłami Złotoryja i Legnickie Pole.

Przed Budziszowem korek ma około 6 kilometrów, podobnie przed Kostomłotami. W okolicach Kątów Wrocławskich kolejnych 5 kilometrów i sznur aut już od węzła Wrocław Południe do bramek w Karwianach.

Proponowane objazdy:

  • DK94 przez Bolesławiec, Chojnów, Legnicę, Prochowice, Środę Śląską do Wrocławia.
  • DK30 przed Lubań, Jelenią Górę, DK3 do Bolkowa, S3 do Jawora, drogami wojewódzkimi 363 i 367 do Strzegomia, DK5 Kostomłotami, drogami lokalnymi do Kątów Wrocławskich i DW347 do Wrocławia.

12.00

Sytuacja na autostradzie A4 od granicy z Niemcami do Wrocławia nie poprawia się od rana. Sumując wszystkie korki mamy ponad 45 kilometrów zatoru.

Pierwsze utrudnienia już za węzłem Godzieszów - to 12-kilometrowy zator. Za węzłem LSSE Obszar Krzywa kolejne 8 kilometrów zatoru. Kolejka na 3 kilometry też przed zjazdem na S3 i podobna przed Mikołajowicami. 5 kilometrów korka też za węzłem Budziszów.

Między węzłami Kostomłoty i Pietrzykowice kilka zatorów, które w sumie mają około 10-11 kilometrów.

Przymusowy postój kierowcy robią też przed bramkami w Karwianach. Tutaj kolejka zaczyna się przed Bielanami - sznur aut na prawie 4 kilometry.

Korkują się też objazdy, czyli DK94 przez Bolesławiec, Legnicę, Środę Śląską do Wrocławia. Tłoczno przede wszystkim w Bolesławcu.

Inny objazd to DK30 od Zgorzelca do Lubania i Jeleniej Góry, DK3 do Bolkowa, S3 do Jawora, tam drogami wojewódzkimi kierowcy na Strzegom i albo jechać w stronę Kostomłotów, albo do Świdnicy. Tutaj tłok przede wszystkim w Lubaniu i Jeleniej Górze. 


11.30 

Korki na autostradzie A4 od Zgorzelca do Wrocławia mają... prawie 50 kilometrów.

Pierwszy zator zaczyna się od węzła Godzieszów i ma około 15 kilometrów. Kolejny 11-kilometrowy przed węzłem Krzywa - niemal do węzła Chojnów. 2 kilometry korka też przez zjazdem na S3 i dalej podobny przed Legnicą. Dalej mamy zator 3-kilometrowy między Wądrożem Wielkim a Budziszowem.

Dłuższe kolejki pojawiły się też bliżej Wrocławia. 5 kilometrów ma zator przed Kostomłotami, dalej przed Kątami Wrocławskimi 8 kilometrów zatoru do Pietrzykowic, a także sznur aut od Bielan do bramek w Karwianach, to znów 3-kilometrowy korek

Proponowane objazdy:

  • DK94 przez Bolesławiec, Chojnów, Legnicę, Prochowice, Środę Śląską do Wrocławia.
  • DK30 przed Lubań, Jelenią Górę, DK3 do Bolkowa, S3 do Jawora, drogami wojewódzkimi 363 i 367 do Strzegomia, DK5 Kostomłotami, drogami lokalnymi do Kątów Wrocławskich i DW347 do Wrocławia.

11.00

Sytuacja na dolnośląskiej autostradzie od Zgorzelca do Wrocławiu wciąż bardzo trudna. Za węzłem Zgorzelec 5 kilometrów zatoru, za węzłem Godzieszów mamy ten najdłuższy 12-kilometrowy zator, dalej lekko przytyka się droga przy Krzyżowej, przed Chojnowem zaczyna się kolejny długi zator - ma około 7 kilometrów.

Przy węźle Legnica kolejnych 3 kilometry korka, tłoczno też przed Wądrożem Wielkim. Za Budziszowem korek ma około 4 kilometrów, 3 kilometry korka też przed zjazdem na Kąty Wrocławskie i przed bramkami w Karwianach sznur aut od Bielan.

Policja apeluje, żeby korzystać z objazdów. To np. DK94 przez Bolesławiec, Chojnów, Legnicę, Prochowice, Środę Śląską i do Wrocławia. Ta droga korkuje się przede wszystkim w Bolesławcu, później jest już luźniej.

Można też w Zgorzelcu skręcić na Lubań i DK30 dojechać do Jeleniej Góry, tam już DK3 przez Bolków, S3 do Jawora, i drogami wojewódzkimi kierować się na Strzegom. 

10.30 

Polacy powracają zza granicy do domu na święta, dlatego korki na autostradzie A4 od Zgorzelca do Wrocławia ogromne. Problemy już od samego Zgorzelca - tłok przy węzłach Zgorzelec, Godzieszów i dalej. Korki z przerwami na prawie 30-kilometrowym odcinku tej trasy. Za węzłem Krzyżowa 4 kilometry korka do węzła Krzywa. Znów prawie 7 kilometrów zatoru między węzłami Chojnów - Lubiatów. 4-kilometrowy zator mamy przy węźle Legnickie Pole, 2 kilometry korka przy zjeździe na Wądroże Wielkie, dalej tłok przez zjazdem na Kostomłoty - w tej chwili zator ma około 7 kilometrów. Też 2-kilometrowe kolejki przy Kątach Wrocławskich i przed bramkami w Karwianach - tam korek już od Bielan.

Najlepszy objazd: 

Warto od razu odbić na DK30 w Zgorzelcu, dojechać do Lubania i Jeleniej Góry, dalej DK3 do Bolkowa, S3 do Jawora, tam już DW374 do Strzegomia - tam mamy dwie możliwości: DK5 do Kostomłotów i omijając A4 dojechać do Kątów Wrocławskich i Wrocławia, można także w Strzegomiu odbić na Świdnicę i DK35 do Wrocławia.


10.00

Korek już od Görlitz w Niemczech i ciągnie się przez granicę, węzeł Zgorzelec, Godzieszów i dalej. Z przerwami korki na 35-kilometrowym odcinku. Warto od razu odbić na DK30, dojechać do Lubania i Jeleniej Góry, dalej DK3 do Bolkowa, S3 do Jawora, tam już drogą wojewódzką 374 do Strzegomia. Albo DK5 kierowcy powinni dojechać do Kostomłotów i z pominięciem A4 do Kątów Wrocławskich i Wrocławia, albo od Strzegomia odbić na Świdnicę i DK35 do Wrocławia.

Wracając do A4 - 5 kilometrów korka też przed węzłem Krzywa, 6 od Lubiatowa do S3, 3 kilometry zatoru przed Wądrożem Wielkim i podobny przed Budziszowem i Kostomłotami. Luźniej już przy Kątach Wrocławskich i przed bramkami w Karwianach.

Kliknij w obrazek i zobacz widok z kamer:

9.45

Sytuacja na autostradzie A4 od rana bardzo trudna. Nie widać szczególnej poprawy na trasie od Zgorzelca do Wrocławia.

Droga korkuje się już w Görlitz i korek ciągnie się przez węzeł Zgorzelec i Godzieszów oraz dalej. To nawet 35 kilometrów korka.

Nie polecamy objazdu 94 przez Bolesławiec - tam też zatory. Lepiej w Zgorzelcu odbić na DK30 na Lubań i przez Jelenią Górę, Bolków, Jawor i Strzegom kierować się do Wrocławia. Najlepiej przez Kostomłoty i Kąty Wrocławskie drogami wojewódzkimi lub od Świdnicy DK35.

Korki mamy także przed węzłem Krzywa do Jadwisina - to 6 kilometrów zatoru. Za węzłem Złotoryja to kolejnych 5 kilometrów korka przy S3.

I dalej mamy przed węzłem Budziszów 2-kilometrowy zator, przed Kostomłotami 4-kilometrowy i zrobiło się tłoczno przed Kątami Wrocławskimi. Także sznur aut na 6 kilometrów.

ŚLEDŹ SYTUACJĘ NA DROGACH W NASZYM REGIONIE


9.15

Korki na autostradzie A4 wciąż ogromne. Mówimy o trasie od Zgorzelca do Wrocławia. Na Dolnym Śląsku problemu już od samej granicy. Za węzłem Zgorzelec kolejka ma około 25 kilometrów.

Kolejne 8 kilometrów zatoru przez węzłem Krzywa, jak tylko z niego wyjedziemy wjeżdżamy w kolejny 5-kilometrowy korek przed Lubiatowem.

Dalej korki przed węzłami Legnickie Pole - ma teraz 3,5 kilometra. Kilometrowy zator przed Wądrożem Wielkim, 2-kilometrowy przed Kostomłotami. Droga też lekko przytyka się w okolicach Kątów Wrocławskich i przed bramkami w Karwianach.

Najlepszy objazd to DK30 od Zgorzelca do Lubania, dalej DK3 od Jeleniej Góry do Bolkowa, S3 do Jawora, następnie kierowcy powinni jechać na Strzegom i można wyjechać na A4 w Kostomłotach. Można także całkowicie ominąć A4 i dojechać do Kątów Wrocławskich i Wrocławia. Od Strzegomia można też pojechać do Świdnicy i DK35 do Wrocławia.


8.45

Wciąż bardzo trudna sytuacja na dojeździe autostradą A4 od niemieckiej granicy do Wrocławia. Po niemieckiej stronie zdecydowanie zmalały korki od Drezna. Po naszej stronie od węzła Zgorzelec korki z przerwami na 25-kilometrowym odcinku. Dalej mniejsze korki połączyły się teraz w jeden dłuższy. Przed węzłem Krzywa już zaczyna się kolejka i żółwim tempem kierowcy poruszają się niemal do Lubiatowa - to kolejnych 20 kilometrów trasy. Potem już krótsze kolejki: 2 kilometry korka przed Legnickim Polem, 3 kilometry korka przed Budziszowem, także 2-kilometrowy zator między Kostomłotami a Kątami Wrocławskimi, też trasa zapchała się przed bramkami w Karwianach od Bielan - to znów 3 kilometry zatoru.

Zalecamy ucieczkę z autostrady A4 w Zgorzelcu na Lubań, tam jedziemy do Jeleniej Góry, dalej na Bolków, Jawor i w stronę Strzegomia, na Kostomłoty. Z całkowitym pominięciem A4 przez Świdnicę do Wrocławia.

8.15

Odrobinę lepsza sytuacja już na autostradzie A4 od Zgorzelca do Wrocław. Ale wciąż jest niezwykle trudna.

Problemy zaczynają się już po stronie niemieckiej od Drezna. Przed granicą korek, dalej od węzła Zgorzelec kolejka na odcinku 25 kilometrów.

Tłok też przed węzłem Krzywa, korek również przed Chojnowem do Lubiatowa - ma około 12 kilometrów. Podobny korek mieliśmy od drogi S3 do węzła Wądroże Wielkie, ale tam już zaczyna się poprawiać sytuacja. Teraz za S3 około 3 kilometrów korka. Potem wolno, ale jedziemy do Wądroża, za tym węzłem 5-kilometowy zator przed Budziszowem.

Dalej już do Wrocławia bez korków.

Niezmiennie zapchany objazd, czyli 94-ka w Bolesławcu. Lepiej jechać przez Lubań, Jelenią Górę, Bolków, Jawor i w stronę Strzegomia oraz Kostomłotów.


7.45

Korek od węzła Zgorzelec do Wrocławiu na odcinku 27 kilometrów. Później tłoczno przed węzłem Krzywa, około 10 kilometrów korka na odcinku przed zjazdem Chojnów do samego Lubiatowa. No i kolejny 15-kilometrowy zator od S3 do węzła Wądroże Wielkie. Dalej już zdecydowanie luźniej. W tej chwili bez korków na trasie do Wrocławia. Rozładowały się te przed Kostomłotami i Kątami Wrocławskimi, jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Objazd drogą 94 przez Bolesławiec bardzo mocno zapchany, lepiej jechać DK30 przez Lubań, Jelenią Górę i DK5 do Bolkowa, S3 do Jawora, stamtąd można kierować się na Strzegom i wjechać w Kostomłotach na A4 lub całkowicie omijając A4 przez Świdnicę i droga 35 do Wrocławia.


7.15 

Wciąż dramatyczna sytuacja na autostradzie A4 ze Zgorzelca do Wrocławia. Tak naprawdę problemy zaczynają się już po niemieckiej stronie od Drezna. Kierowcy powinni już tam skręcić na Pragę i kierować się na A4 w Katowicach.

Na Dolnym Śląsku utrudnienia już za węzłem Zgorzelec - na odcinku około 30 kilometrów. Droga potem lekko korkuje się przed węzłem Krzywa, między Chojnowem a Lubiatowem wciąż 5 kilometrów korka. Dalej od S3 praktycznie do węzła Wądroże Wielkie 14 kilometrów korka. Dobra wiadomość - rozładował się 5-kilometrowy zator przed Kątami Wrocławskimi.

Proponowany objazd? Każda droga, która nie jest autostradą A4 będzie dobrym rozwiązaniem. Najlepiej jechać od granicy DK30 przez Lubań, dalej Jelenią Górę, DK3 jedziemy na Bolków, tam już od S5 można jechać na północ. Do Wrocławia teraz najlepiej przez Jawor, Strzegom lub Świdnicę.


6:45

Bardzo trudna sytuacja na dolnośląskich drogach, do tego przybywa utrudnień. Problemy na autostradzie A4 już od granicy do Wrocławia. Powodem spory ruch, spowodowany świątecznymi podróżami, a także seria kolizji.

Praktycznie od samej granicy, bo już przy MOP-ie Żarska Wieś, korek na odcinku 25 kilometrów.

Droga potem lekko korkuje się przed węzłem Krzywa - tam zderzyły się dwa auta. Potem między Chojnowem a Lubiatowem 5 kilometrów korka. Dalej od S3 praktycznie do węzła Wądroże Wielkie 12 kilometrów korka i tam dwa zdarzenia -najechanie na siebie dwóch pojazdów w okolicach Legnicy i kolizja busa i ciężarówki przed Wądrożem. Kolejny 5 kilometrowy zator mamy przed Kątami Wrocławskimi.

Według szacunków nawigacji - pokonanie 165 kilometrów od Zgorzelca do Wrocławia zajmie teraz około 3 godzin i 15 minut.

Droga 94 w Bolesławcu też bardzo mocno zakorkowana, dalej od Wilczego Lasu tłok przed wjazdem na A4 w Krzywej. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie podróż od granicy DK30 przez Lubań, dalej Jelenią Górę, DK3 jedziemy na Bolków, tam już od S5 można jechać na północ. Jeżeli jadą państwo dalej w stronę Wrocławia, to przez Jawor, Strzegom lub Świdnicę.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Julian
2019-04-30 17:01:36
z adresu IP: (165.84.xxx.xxx)
Ocena: 0
Działo się!
~Heniu
2019-04-27 04:22:07
z adresu IP: (87.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Uwielbiam czytać o takich hecach.
~Wiola
2019-04-26 22:01:39
z adresu IP: (104.222.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ale czad!
~Ewa
2019-04-24 19:27:42
z adresu IP: (104.222.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przerażające!
~Wit
2019-04-19 21:33:47
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Płonie ciężarówka na A4 pomiędzy Oława a Brzegiem autostrada w kierunku Katowic zablokowana
~Aws
2019-04-19 18:13:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wielki piątek, dzień męki Pańskiej i horru na drodze
~jacki
2019-04-19 13:37:11
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
może czas pomyśleć o rozbudowie najbardziej obciążonej drogi w Polsce
~Wkurwiony
2019-04-19 10:41:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
A korek spowodowany zwężką, w miejscu zwężenia żadnych służb nic się nie dzieje postawiona przyczepa z ze znakiem zwężenia do lewego i tyle zero robót że ludzi od tak postawiona zwężką. Nic tylko pogratulować GDDKiA. Tam to muszą oszołomy robić.
~lolo
2019-04-19 10:33:28
z adresu IP: (193.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
Wyjadę z Niemiec w piątek rano , nie będzie korka. Pomyślało 80 tys ludzi.
~maser
2019-04-19 08:51:50
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
A jak sytuacja do Niemiec,? jutro jadę.
~WWW
2019-04-19 08:30:18
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dokładnie, co roku to samo. W zeszłym roku było w DE jakieś skumulowanie świąt kościelnych i była masakra na drodze. Pomoże tylko likwidacja bramek, wywalenie TIRow na tory i policja autostradowa do tępienia matołów.
~Sebi
2019-04-19 07:57:53
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co rok jest to samo , więc żadna nowość...
Reklama