Za niecały tydzień otwarcie obwodnicy Brzegu Dolnego

Leszek Mordarski, GN | Utworzono: 2019-04-20 10:37 | Zmodyfikowano: 2019-04-20 10:41
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: fot. UMWD

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego pozwolił na otwarcie obwodnicy Brzegu Dolnego. Decyzja jest pozytywna, choć do urzędu nie dotarła jeszcze na piśmie - zastrzega rzecznik marszałka Michał Nowakowski. Dokumenty spodziewane są zaraz po świętach. Inspektor pozwala na użytkowanie drogi, choć ma dwa zalecenia - dotyczące ustawienia znaków ograniczenia prędkości.

Obwodnica Brzegu Dolnego jest gotowa już od pięciu miesięcy. Nie mogła zostać otwarta ponieważ inspektorzy nadzoru budowlanego kwestionowali kształt jezdni i rowów, ale też kolor gzymsów na wiadukcie. Budowlańcy i inwestor, czyli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, odrzucili te zarzuty - sprawa trafiła do Warszawy i tam ostatecznie została załatwiona. Trasa zostanie oddana kierowcom pod koniec przyszłego tygodnia.

5-kilometrowa droga wiodąca od mostu przez Odrę do miejscowości Radecz to fragment obwodnicy aglomeracyjnej Wrocławia, która kiedyś połączy A4 z drogą S5.

Być może już pod koniec przyszłego tygodnia kierowcy pojadą wreszcie, czekającą na otwarcie już prawie pół roku, obwodnicą Brzegu Dolnego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama