Wrocław: Dzieła mistrzów renesansu w grafice na wystawie w Muzeum Architektury

Piotr Osowicz, el | Utworzono: 2019-04-21 08:00 | Zmodyfikowano: 2019-04-21 08:00

Przedstawiają one dzieła mistrzów włoskiego renesansu, a zostały wykonane przez rysowników i rytowników pracujących dla renomowanych wydawnictw. Wystawa zabiera nas w podróż do ówczesnego Rzymu, Mediolanu, Loreto i Vicenzy. - Wśród rysunków znajdują się prawdziwe perły grafiki - opowiada kuratorka ekspozycji, Beata Fekecz-Tomaszewska:

- Prawdziwą rzadkością jest wśród nich fantazja architektoniczna rytowana przez wielkiego prekursora Odrodzenia – Donata Bramantego – podali twórcy ekspozycji. To jedyna w polskich zbiorach rycina Bramantego. Przedstawia najprawdopodobniej projekt scenografii, która powstała u schyłku mediolańskiego okresu działalności tego artysty. Na wystawie można zobaczyć też m.in. grafiki odnoszące się do projektów bazyliki św. Piotra w Rzymie. - To swoista podróż w czasie - dodaje Jolanta Gromadzka z Muzeum:

Na wystawie zobaczymy też projekty renesansowych willi - nowego typu rezydencji powiązanej z ogrodem, które narodziły się w XV w Italii. Wystawa przy ulicy Bernardyńskiej 5 będzie czynna do 9 czerwca.

WIĘCEJ: Dzieła mistrzów renesansu w grafice od XVI do XVIII wieku ze zbiorów Muzeum Architektury we Wrocławiu.

 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.