Kolejne zawiadomienie do prokuratury ws. profesora Piotra Ż.

Malwina Gadawa, jk | Utworzono: 2019-04-23 12:18 | Zmodyfikowano: 2019-04-23 12:37
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Andrzej Jabłoński, szef Solidarności na Uniwersytecie, złożył zawiadomienie do prokuratury:

Ryszard Balicki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego mówi, że względem Piotra Ż. toczy się postępowanie dyscyplinarne:

Sprawę konfliktu na uczelni komentuje dla Radia Wrocław wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin:

ZOBACZ KONIECZNIE: Czy skazany prawomocnym wyrokiem profesor wróci na Uniwersytet Wrocławski? / Profesor socjologii znów ma kłopoty. "To próba zdyskredytowania mojej osoby"

W ubiegłym roku Sąd Apelacyjny uniewinnił Piotra Ż. z większości najcięższych zarzutów, podtrzymał jednak oskarżenia dotyczące uzależniania zaliczenia przedmiotu od prywatnych spotkań z nim. Teraz profesor nie ma zajęć ze studentami, pracuje nad kolejnymi publikacjami.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wykładowczyni
2019-04-28 09:07:46
z adresu IP: (185.236.xxx.xxx)
Ocena: 12
Wszyscy przecież wiedzą we Wrocławiu, że ta cała sprawa ta jedna wielka intryga. Media pisały, jak to z profesora próbowano zrobić gwałciciela - sąd go oczyścił. Prof. Żuk jest sympatycznym człowiekiem i przede wszystkim ma olbrzymie kompetencje naukowe. Z jego dorobkiem naukowym może pracować na najlepszych uczelniach świata.
~związkowiec żenada
2019-04-28 08:51:26
z adresu IP: (185.169.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ten Solidaruch,niby przewodniczący związku, a zwykły pracownik techniczny bez wyższego wykształcenia. I on będzie Rektorowi mówił kogo zatrudniać a kogo zwalniać? Prawo jest ewidentnie po stronie Rektora. I jaki z niego związkowiec: zamiast bronić pracownika to go chce z roboty wyrzucić, po prostu żenada. Chroń Panie Boże przed takimi związkowcami...
~bibliotekarka
2019-04-28 07:29:01
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: -6
Ryszard Balicki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego dba o interes prawomocnie skazanego profesora, ale czy dba o dobre imię Uniwersytetu Wrocławskiego? Czy identyfikuje się z oczekiwaniami studentek tu piszących?
~Natalia, socjolożka
2019-04-25 15:29:10
z adresu IP: (196.196.xxx.xxx)
Ocena: 12
Chcieli wrobić profesora. Ale na szczęście ta cała ohydna intryga im nie wyszła. Profesor Żuk ma olbrzymi dorobek naukowy i jest w porządku. Dobrze, że wytrzymał ten medialny hejt. Brawo dla władz Uczelni.
~z Internetu
2019-04-25 10:16:42
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Wpisując w Google - Andrzej Jabłoński pracownik techniczny - skopiowane z ostatniego postu można poczytać więcej na stronie uniwersyteckiej Solidarności w zakładce Archiwum aktualności i komentarze.
~xxxxx
2019-04-24 22:09:14
z adresu IP: (94.230.xxx.xxx)
Ocena: -8
Byłam studentką socjologii i dokładnie wiem co robił ze studentkami, powinien dawno siedzieć, nie wiem po co nas ciągali po prokuraturze i sądach skoro i tak nasze zeznania były na nic :(
~xxx
2019-04-24 22:08:07
z adresu IP: (94.230.xxx.xxx)
Ocena: -9
powinien siedzieć, byłam studentką i wiem co robił, na co nasze zeznania skoro go wypuścili :(
~Pracownik
2019-04-24 13:18:37
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 4
Potwierdzam, pan Andrzej Jabłoński pomaga pracownikom uniwersytetu w walce z patologiami. Robi to z wielkim zaangażowaniem i bardzo fachowo. Niestety, przy takim podejściu do przestrzegania prawa, jakie ma uczelnia, pan Jabłoński jeszcze długo będzie miał ręce pełne pracy.
~StudentkaUWr
2019-04-24 13:04:42
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -7
Czy Uniwersytet Wrocławski wie, co to przyzwoitość? Slownik podpowiada: "postawa zgodna z obowiązującymi zasadami etycznymi i moralnymi; porządność, uczciwość, solidność".
~bibliotekarka
2019-04-24 09:08:33
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pan Andrzej Jabłoński bronił przed Sądem Pracy we Wrocławiu bibliotekarzy zwolnionych przez rektora Bojarskiego. Był w tym skuteczniejszy od radcy prawnego wrocławskiej Solidarności. Cieszy się on moim pełnym zaufaniem i popieram to co robi.
~PiS to choroba
2019-04-23 19:34:32
z adresu IP: (78.157.xxx.xxx)
Ocena: 9
Rewolucja PiS w pełni. Andrzej Jabłoński pracownik techniczny, pełniący funkcję przew. Solidarności na UWr. chce decydować o kadrach naukowych uczelni. I składa donos na rektora uczelni. To podobna sytuacja jak w Teatrze Polskim, gdzie przew. Solidarności, z zawodu ślusarz chciał decydować o tym kto będzie dyrektorem teatru. Tak trzymać towarzysze - przed wami tylko przepaść!
~ZPN
2019-04-23 17:23:58
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: -27
nasz Towarzysz
~Obserwator
2019-04-23 15:24:57
z adresu IP: (182.158.xxx.xxx)
Ocena: -10
Wzorcowy pedagog, ktorego na pewno wszyscy beda brali za autorytet. Takich pracownikow potrzebuje polska edukacja... Miej Zuku odrobine honoru i odejdz jak najszybciej!!!
~wrocek
2019-04-23 15:20:53
z adresu IP: (185.244.xxx.xxx)
Ocena: 10
Łamistrajki z Solidarności znowu się kompromitują. Może zajmą się przestępstwami księży albo wsparciem dla strajkujących nauczycieli, zamiast wspieraniem policyjnych bredni wymierzonych w Uniwersytet? Jaki związek, takie działania. Solidaruchów już nic nie uratuje - to organizacja skompromitowana do końca.