„Ustrzelić mafię” na otwarcie 16. Millennium Docs Against Gravity

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2019-04-29 16:45 | Zmodyfikowano: 2019-04-29 16:45
A|A|A

fot. mat. prasowe

Pod hasłem „Zobacz, czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie” między 10 a 19 maja publiczność po raz kolejny będzie miała okazję poznać najlepsze produkcje kina non-fiction. W tym roku w poszerzonej formule, gdyż filmy wyświetlane będą w trzech salach Dolnośląskiego Centrum Filmowego przez cały czas trwania festiwalu.

Zwiastun 16. Millennium Docs Against Gravity: 

Gala otwarcia:

16. edycja Millennium Docs Against Gravity oficjalnie otwarta zostanie w piątek, 10 maja o godzinie 19:00. Widzowie zobaczą film „Ustrzelić mafię” (”Shooting the Mafia”) w reżyserii Kim Longinotto. To wielowymiarowy portret Letizii Battaglii, wybitnej fotografki, w którym czarno-białe fotografie przeplatają się z materiałem archiwalnym z tamtych czasów i szczerymi rozmowami z bohaterką. Battaglia w latach 70. XX wieku była pierwszą włoską fotoreporterką dokumentującą brutalne morderstwa i wpływ mafii na życie zwykłych ludzi. Uderzające, szokujące, wymagające odwagi i rejestrowane z narażeniem życia fotografie określają karierę Battagli jednocześnie portretując pełen przemocy świat ucisku i strachu. Po seansie rozpocznie się spotkanie ze specjalnymi gośćmi gali otwarcia – główną bohaterką filmu, Letizią Bataglią oraz włoskim fotografem Roberto Timperim.

Festiwal już za dwa tygodnie!


Odbywająca się w dniach 10-19 maja wrocławska odsłona festiwalu jak co roku mocno stawia na różnorodność tematyczną. W programie znalazły się m.in. dzieła przybliżające rolę zaangażowanego dziennikarstwa i emocjonujące związki filmu i sztuki, obrazy poruszające kwestie związane z ekologią oraz odkrywające przyszłość współpracy ludzi z robotami. Publiczność zobaczy też najnowsze filmy światowej sławy twórców – Wernera Herzoga, Petera Jacksona i Madsa Brüggera oraz ostatnie dzieło zmarłej w marcu br. ikony kina Agnès Vardy. Na festiwalu nie zabraknie także spotkań z twórcami, dyskusji z udziałem ekspertów, warsztatów oraz pokazów dla dzieci i seniorów. W tym roku odbędą się także specjalne pokazy z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Pełny program dostępny jest na www.mdag.ploraz na www.facebook.com/MDAGWroclaw.

Zwiastun „A to mój przyjaciel robot”: 

Bilety już w sprzedaży!

Bilety w cenach 12 i 15 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego oraz na www.mdag.pl i www.dcf.wroclaw.pl. Przy zakupie dziesięciu lub więcej biletów, każdy z nich kosztował będzie tylko 10 złotych. Bilet rodzinny na filmy z sekcji OKI DOKI kosztuje 10 złotych za osobę. Bilety dla seniorów (za okazaniem dowodu uprawniającego do zniżki) kosztuje 10 złotych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama