Z teatrem, muzyką, sztuką i literaturą w Radiu Wrocław Kultura (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-05-08 18:00 | Zmodyfikowano: 2019-05-08 18:00
A|A|A

DAB+Teatr (i nie tylko) w Radiu Wrocław Kultura

Pierwsi goście: Teatr Polski w Podziemiu. W Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia od niedzieli grany jest spektakl 'Poskromienie'. Niezwykła to okazja, by po paru latach zobaczyć razem, w jednym przedstawieniu występujących wielkich: Ewę Skibińską, Annę Ilczuk, Martę Ziębę, Andrzeja Wilka czy Adama Szczyszczaja. A u nas reżyserka Monika Pęcikiewicz i aktor Michał Opaliński.

Podczas zbliżającego się Międzynarodowego Biennale Sztuki Mediów WRO zobaczymy m.in. instalację performatywną przygotowaną wspólnie przez IP Group i Wrocławski Teatr Pantomimy. Opowiadają, zaostrzając apetyty, czego się mamy spodziewać: Piotr Choromański i Zbigniew Szymczyk.

Za to w ramach wystawy 'Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu', w BWA Wrocław na Dworcu Głównym w maju zaplanowano rezydencje choreografów. Odbędą się performanse, warsztaty i spotkania. Na początek rezydencja Magdaleny Ptasznik pt. 'Climat Fiction'. Tematem klimatyczna przyszłość naszego globu. Rozmawiamy o tym pomyśle z kuratorką Magdaleną Zamorską.

Jeszcze inne artystyczne tory. Tym razem o wydarzeniu, które wkrótce w Muzeum Pana Tadeusza. 'Fantom Adama' to projekt łączący koncert, instalację dźwiękową, spacer po wystawie. Tytułowy Adam to oczywiście wieszcz Mickiewicz, a wśród zaangażowanych do tego przedsięwzięcia artystów czterej wrocławscy kompozytorzy. U nas: Rafał Augustyn wraz z koordynatorką Sabiną Macioszek.

Wieczór z Kulturą. Rozmowa z poetką Ewą Lipską, laureatką tegorocznej Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (za całokształt) oraz Irkiem Grinem (dyrektorem Wrocławskiego Domu Literatury) i Piotrem Jakubem Fereńskim z Uniwersytetu Wrocławskiego. O festiwalu Silesius i 'Słowach z popiołu' piątkowej akcji przypominającej o dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w Breslau 10 maja 1933 roku, gdy spalono książki „nieprawomyślnych” - wg faszystów - autorów, m.in. Babla, Brechta, Hemingwaya, Kafki, Manna czy Sachs.

Do usłyszenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama