Sztuka w RWK: Małe WRO, mia ART GALLERY, Jest Galeria i Galeria Prozy [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-05-22 22:13 | Zmodyfikowano: 2019-05-22 22:15
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Zaczęliśmy od Przewodnika Małego WRO. O efektach prac 15 rodzinnych tandemów, w których dziecko i rodzic skupili się nad pracami zarówno z tegorocznego Biennale WRO, jak i z powstającego od 1989 roku archiwum opowiedzieli Madzia Kreis, Aneta Winiarska i ośmioletni Filip.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
W piątek 24 maja rozpoczyna się się czwarta wystawa w galerii Jest. "FernwehMartyny Kosiarz będzie chwilą fałszywego wytchnienia. Intymną pauzą, z której powoli i delikatnie formuje się ferment. Artystka opowiedziała nam o tym w towarzystwie JEST Grupy.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
mia ART GALLERY trwa "Przestrzeń x7" - ekspozycja prac siedmiorga artystów, których łączy osoba Łukasza Huculaka. To właśnie w kręgu jego działalności dydaktycznej spotkali się młodzi twórcy. Odmienne i silne indywidualności, ciągle na progu swoich karier, które przecięły się w salach wrocławskiej Akademii. O wystawie rozmawialiśmy z Łukaszem Huculakiem i Pawłem Baśnikiem.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
W sobotę 25 maja Galeria Prozy zaprasza na wernisaż wystawy wrocławskiej fotografki i kuratorki Agaty Grzych pod tytułem „Promień słońca, płomień ognia. Nieoczekiwany zwrot akcji czyli bilans roku chrystusowego”. Projekt, zainspirowany lekturą „Dziennika roku chrystusowego” Jacka Dehnela, to fotograficzny zapis 33. roku życia autorki, która wraz z Jagodą Malanin i Michałem Jakubem Mrozkiem.

Posłuchaj całej rozmowy:


 
Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama