Andruchowycz, Liber, Ćwiek, KORPO_racje i Słowo na G (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-05-29 17:00 | Zmodyfikowano: 2019-05-29 18:46
A|A|A

RWK Dab+wtorki od 16:00

Marcin Liber, reżyser spektaklu 'Motyl', Ada Tabisz - jego asystentka. Premiera sztuki wg tekstu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w weekend we Wrocławskim Teatrze Lalek. Scenografia Mirka Kaczmarka, muzyka autorstwa Jerza Igora. Główną bohaterką pięcioletnia Rutka, która boi się ciemności.

Jurij Andruchowycz - zaprzyjaźniony z Polską i Wrocławiem jak chyba żaden inny ukraiński artysta. Zanim w klubie Proza spotkał się ze swoimi czytelnikami, gościł u nas i opowiadał o najnowszej powieści 'Kochankowie Justycji'. To zawsze wydarzenie, gdy ukazuje się po polsku kolejna artystyczna propozycja pierwszego laureata Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Kilka wieków, osiem postaci. Zbrodnia, kara, śledztwo, prawda.

'KORPO_racje' to przedstawienie powstałe w ramach Teatru na faktach, projektu realizowanego przez Instytut Grotowskiego. Przygotowało je Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych. Mateusz Brodowski i Przemek Piskozub wytłumaczą, czym i kogo chcą zainspirować do refleksji nad 'iluzorycznością podejmowania wyborów w świecie rządzonym przez system'. Prezentacja w środę na Scenie na Świebodzkim w nurcie Świebodzki Off.

Teatr Układ Formalny. Od 30 maja pokazują w Instytucie Grotowskiego 'Słowo na G', spektakl, z którym objeździli trochę miejsc w Polsce, adresowany głównie do młodzieży i nauczycieli. Przy okazji zapytamy, co formalnie i nieformalnie dzieje się w teatrze, jak układa się zawodowe życie absolwentów wrocławskiej AST. Odpowiadają Przemek Furdak i Jerzy Górski.

Wieczór z Kulturą. Gościem audycji nadawanej w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura m.in. Jakub Ćwiek, pisarz, autor nie tylko książek o Lokim. Jego najnowsza powieść nosi tytuł 'Szwindel' i choć spora część postaci mogłaby czcić boga kłamstwa z racji swojej działalności, to fabuła książki wydanej przez Marginesy nie ma z najsłynniejszym cyklem Jakuba Ćwieka nic wspólnego. To wartki i pomysłowy kryminał, a także ostrzeżenie dla nas wszystkich.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, FM, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama