Powrót Klary Schulz, (o)powieści wrocławskiego Pasternaka i Ivo Vuco o sprawie Komendy [WIDEO]

Bartosz Synowiec | Utworzono: 2019-06-07 13:23 | Zmodyfikowano: 2019-06-07 13:33
A|A|A

Ostatni program literacki zaczęliśmy od spotkania z Nadią Szagdaj i to dokładnie w dniu premiery jej powieści pt. „Bella Donna". Tak, tak, Klara Schulz, pani detektyw z Breslau powraca. To piąty tom kryminałów retro rozpoczynający nowe śledztwa. Tym razem mamy rok 1914, a wszystko rozpocznie się na wernisażu wystawy znanego malarza Adolfa Ludemanna... To już druga książka Nadji Szagdaj w tym roku, niedawno ukazała się współczesna powieść „To nie jest amerykański film". 

Drugim naszym gościem był Stanisław Pasternak, poeta, prozaik, historyk sztuki, który debiutował na łamach wrocławskiej Odry w... 1958 roku. Tym razem romawialiśmy o jego „wierszach wybranych", podsumowaniu jego poetyckiej drogi, które ukazało się w tomie zatytułowanym „Wracam z tym czasem rozgniecionym w zębach".

 

„Ofiara systemu. Sprawa Tomasza Komendy" – książka Ivo Vuco, pisarza, reportera i założyciela portalu „Hultaj literacki" o bulwersującej i nieschodzącej z czołówek gazet sprawie „dramatycznej pomyłki systemu sprawiedliwości". Piotr Pytlakowski nazwał tą książkę „precyzyjną wiwisekcją śledztwa", z której autor i nasz gość wyciąga wnioski, buduje napięcie, stawia pytania prokuratorom i policjantom...

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama