Sztuka w RWK: Galeria Miejska, Entropia i Wykwit [POSŁUCHAJ I ZOBACZ]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-07-18 16:29 | Zmodyfikowano: 2019-07-18 16:30
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Od najbliższej soboty Galeria Miejska we współpracy z Goethe-Institut, festiwalem Nowe Horyzonty oraz Halą Stulecia zaprasza do odwiedzania mobilnej instalacji "GABINET / DAS KABINETT". Temat trzyczęściowego konteneru-labiryntu, dzięki któremu, na różnych poziomach można będzie zapoznać się z klasycznym niemym filmem „Gabinet doktora Caligari”, przybliżył nam Mirosław Jasiński.

Posłuchaj całej rozmowy:


Galerii Entropia trwa "W nieporządku" - mająca charakter autorski oraz wybitnie site specific wystawa towarzysząca Triennale Rysunku Wrocław 2019. W jej ramach, sześć wrocławskich artystek wspólnie tworzy rizomatyczny (czytaj: kłączowy) rysunek na powierzchniach ścian i podłogi. W czwartek można będzie wziąć udział w "Wiązkach osobliwości i i i i i", na które zapraszały Alicja JodkoJulita Gielzak i Beata Rojek.

Posłuchaj całej rozmowy:


W sobotę Wykwit zaprasza na "Bez oparcia". Wystawa jest wynikiem prób odnalezienia własnego miejsca, własnych współrzędnych, próbą znalezienia zależności pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. O eksplorowaniu przeszłości i szukaniu tożsamości przez sztukę opowiedzieli Adam Makowczenko i Małgorzata Maternik, a wraz z nimi w studiu zagościła gospodyni wydarzenia Karolina Balcer.

Posłuchaj całej rozmowy:

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama