Kongres Mediatorów Rodzinnych we Wrocławiu

Beata Makowska | Utworzono: 2019-07-19 19:10 | Zmodyfikowano: 2019-07-19 19:11
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Skierowany jest on do przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, pracowników socjalnych, mediatorów, kuratorów, nauczycieli oraz innych osób pracujących w obszarze pomocy rodzinie i przeciwdziałaniu przemocy.

Organizatorzy liczą także na wymianę dobrych praktyk pomiędzy instytucjami pracującymi w obszarze przemocy w rodzinie. - Mediacja potrzebna jest na każdym etapie naszego codziennego życia - mówi mediatorka Grażyna Lange.

W ramach spotkania dyskutowano także, czy w chwili gdy w rodzinie dochodzi do przemocy, jest już za późno na mediację. Jak twierdzi Grażyna Lange - zawsze musi być chęć ugody.

Wrocławscy policjanci w swojej pracy wielokrotnie muszą być mediatorami. Kiedy pojawia się wspomniana przemoc domowa te mediacje - tłumaczenie i dyskusje z ofiarą i sprawcą przemocy trwa czasami wiele godzin. Jednak ta obopólna chęć dogadania się musi być. - Nawet niewielka, ale jest potrzebna - dodaje Paweł Młodziejewski z Wrocławskiej Policji na Krzykach.

Był to pierwszy kongres mediatorów rodzinnych zorganizowany w stolicy Dolnego Śląska, przez Centrum Arbitrażu i Mediacji Wrocław.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama