Wrota Mordoru, wiersze Bartosza, satyra na media i powieść o MMA [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-07-21 09:31 | Zmodyfikowano: 2019-07-21 11:37

Szesnastoletni Hubert, przekraczając próg szkoły, czuje że rozpoczyna nowy etap swojego życia. Pewnego dnia stając w obronie kolegi, postanawia przerwać zmowę milczenia, w wyniku której nauczyciel fizyki, pan Flop, znęca się psychicznie nad całą klasą. Każdy uczeń omija szerokim łukiem owianą złą sławą salę 422, zwaną „Wrotami Mordoru"...W ostatnim programie za „Wrota Mordoru" (Novae Res) zabrał nas debiutant Tomasz Bruch. Nasz gość, student wrocławskiej psychologii, jest aktywnym twórcą na portalu www.worldmaster.pl, na którym ma już 115 publikacji.

Wrocławski Miesiąc Spotkań Autorskich minął właśnie półmetek. Goszczą na nim pisarze z Ukrainy, Czech, Słowacji, Polski oraz codziennie rumuńscy twórcy, reprezentujący literaturę gościa honorowego MSA. W naszym studiu pojawili się dwaj goście festiwalu:

- Bartosz Sadulski, poeta, nominowany kilka lat temu z debiut do nagrody Silesius, który po „tarapatach" z 2016 w tym w tym roku wydał kolejną książkę poetycką pt. „mniej niż jedno zwierzę" (wydawnictwo Dom Literatury w Łodzi)

- Florin Lazarescu, prozaik i scenarzysta. Jego satyryczne opowieści pt „Specjalne wydanie wiadomości", w której krytykuje współczesne media, otrzymały Wielką Nagrodę dla Literatury Wschodnioeuropejskiej na targach książki we Frankfurcie, a film „Aferim!" („Brawa!"), do którego współtworzył scenariusz otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia na Berlińskim Festiwalu Filmowym. Naszą rozmowę przetłumaczy Radka Janowska-Lascar.Obaj pisarze po audycji (o godz 19 i 20.30) będą bohaterami spotkań MSA w klubie Proza Wrocławskiego Domu Literatury.

Po wrocławskiej powieściopisarce, zwanej „dilerką emocji" można spodziewać się wszystkiego. Choć mimo wszystko trudno uwierzyć, że Agnieszka Lingas – Łoniewska wejdzie do klatki... z zawodnikami MMA. A jednak. Jej najnowsza książka „Kastor" (wydawnictwo Burda), pierwsza z cyklu „Bezlitosna siła" opowiada o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną historię, która go prześladuje. To nie wszystko, bo to już druga w tym roku powieść autorki 30 książek. W lutym ukazała się „Randka z Hugo Bosym", której tytułowy bohater z dnia na dzień porzucił prowadzoną przez siebie jedną z najlepszych agencji reklamowych w Polsce i przeprowadził się z Warszawy do...no oczywiście, że do Wrocławia.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.