Zagłębie lepsze od Piotrcovii

| Utworzono: 2009-10-28 21:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wicemistrzynie Polski podejmowały w Lubinie trzeci zespół poprzedniego sezonu. Ale mecz Zagłębia z Piotrcovią spodziewanych emocji nie dostarczył. Drużyna Bożeny Karkut męczyła się tylko w pierwszych trzydziestu minutach. Po przerwie lubinianki dominowały na parkiecie i pewnie pokonały ekipę z Piotrkowa Trybunalskiego 34:26.

Powodów do radości nie miały drużyny AZS-u AWF Wrocław i KPR-u Jelenia Góra. Akademiczki w wyjazdowym spotkaniu w Rudzie Śląskiej prowadziły do przerwy ze Zgodą różnicą pięciu bramek. Ale w drugiej połowie zagrały katastrofalnie i przegrały 25:29.

KPR doznał siódmej porażki w siódmym meczu i wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Jeleniogórzanki przegrały tym razem w Gdyni z Łączpolem 31:40.

Interferie Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 34:26 (16:13).
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk 11, Joanna Obrusiewicz 8, Kaja Załęczna 6

Zgoda Ruda Śląska - AZS AWF Wrocław 29:25 (13:18).
Najwięcej bramek: dla AZS AWF - Grażyna Pietras i Aleksandra Wynnyk po 5

Łączpol Gdynia - KPR Jelenia Góra 40:31 (21:19).
Najwięcej bramek: dla KPR - Agnieszka Kacela 8, Sabina Kobzar 7