Sztuka w RWK - modne dziś szkło, fotografia w szerokim ujęciu i rzeźba w miejskiej przestrzeni [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-08-29 13:41 | Zmodyfikowano: 2019-08-29 13:47
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Zaczęliśmy od wystawy "Zbigniew Horbowy. Dziś prawdziwych kieliszków już nie ma", którą do końca roku oglądać można Starym Ratuszu czyli jednej z siedzib Muzeum Miejskiego Wrocławia. O zmarłym przed dwoma miesiącami, jednym z najwybitniejszych europejskich projektantów szkła, pedagogu i rektorze wrocławskiej ASP porozmawiałem z kuratorką Magdaleną Szmidą.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Sporo najbliższego czasu antenowego poświęcimy rozpoczynającej się za kilka dni dziewiątej edycji TIFF Festival. Tym razem odwiedzili nas jeden z organizatorów Maciej Bujko, oraz Xue Jiang i Maciej Bączyk, którzy opowiadali o "Wondelrland" - jednej z wystaw laureatów TIFF Open, które oglądać będzie można w galerii BWA Wrocław Główny.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Kilka dni temu, nakładem wydawnictwa Muzeum Architektury ukazała się monografia Ludwiki Ogorzelec - rzeźbiarki, znanej ze swej fascynacji przestrzenią i wyjątkowych rzeźb-konstrukcji, absolwentki wrocławskiej ASP. Około PO wydawnictwie opowiedziała autorka Elżbieta Łubowicz.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Na koniec wróciliśmy do zbliżającego się TIFF Festival. W OP ENHEIM zaprezentowana zostanie wystawa w przewrotny sposób ukazująca ludzkość jako nazbyt skupionego na sobie, a jednak w ogólnym kontekście nie wyróżniającego się użytkownika Ziemi. O ekspozycji "Ludzie jak bogowie" mówiła kuratorka Joanna Rzepka-Dziedzic.

Posłuchaj całej rozmowy:Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama