Dożynki Wojewódzkie tym razem w Niemczy

materiały prasowe, jk | Utworzono: 2019-09-06 09:03 | Zmodyfikowano: 2019-09-06 09:03
A|A|A

fot. materiały prasowe

- Rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki naszego regionu, którą jako samorząd staramy się intensywnie wspierać. Co roku władze regionu dedykują mieszkańcom obszarów wiejskich wiele projektów unijnych, pomoc z budżetu województwa czy granty z programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Jednak przede wszystkim, to ciężkiej pracy własnych rąk, rolnicy zawdzięczają zmianę jakości życia na wsi. A Dożynki są właśnie tą okazją, by docenić ich wielki trud i zaangażowanie – mówi marszałek Cezary Przybylski. 

Tegoroczne Dożynki Wojewódzkie rozpoczną się o godz. 12.00 od uroczystej mszy świętej. Następnie uczestnicy przejdą w korowodzie dożynkowym i zaprezentują gościom tradycyjne wieńce. Jak co roku nie zabraknie także konkursu na najpiękniejszy z nich. Imprezie będzie towarzyszył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zespołów folklorystycznych i grupy Joanki. Gwiazdą wieczoru będzie Babylon, a ostatnią częścią dożynek będzie dyskoteka poprowadzona przez zespół Mariusz&Friends. Równocześnie przez cały dzień będzie można oglądać maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, wystawę cieląt w Stasinie, pokazy rzemiosła i rękodzieła ludowego. Na dzieci będzie czekać wesołe miasteczko, warsztaty etnograficzne i plastyczne oraz zajęcia sportowe.

- Serdecznie zapraszam na wspólne świętowanie, do zobaczenia 8 września w Niemczy – zachęca marszałek Cezary Przybylski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama