Czekając na nowego szkoleniowca

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-09-13 07:07

Holender stracił pracę w Lubinie po spotkaniu z Wisłą Kraków. Wtedy lubinianie przegrali 2:4. Zwolnienie van Daela nie może jednak dziwić - od początku sezonu Zagłębie nie przypominało drużyny, która w poprzednich rozgrywkach do ostatnich kolejek walczyła o udział w europejskich pucharach. Źle funkcjonowała defensywa, w ataku nie było wiele lepiej. Porażka z Białą Gwiazdą przelała czarę goryczy.

W dzisiejszym spotkaniu drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent trenera, Paweł Karmelita. Polak jednak jest rozwiązaniem tymczasowym. W Lubinie już wybrano następcę van Daela - ma nim zostać Martin Sevela. Słowak w zeszłym sezonie razem ze Slovanem Bratysława zdobył mistrzostwo Słowacji.

Wśród Miedziowych w kadrze zabraknie z pewnością Łukasza Poręby. Młody pomocnik wrócił ze zgrupowania młodzieżowej kadry Polski z rozciętym łukiem brwiowym i sztab szkoleniowy nie chce ryzykować pogłębienia urazu.

Wisła Płock to dla Zagłębia rywal niewygodny. W ostatnich latach Miedziowi za każdym razem w ostatnich minutach rozstrzygali losy spotkania. Tak było w marcu tego roku, gry Filip Starzyński golem w 84. minucie dał zwycięstwo Miedziowym. Podobnie sytuacja wyglądała w ostatnim spotkaniu tych drużyn rozegranym w Lubinie. Wtedy Wisła prowadziła już 3:1, ale Zagłębie w ostatnich dziesięciu minutach zdołało doprowadzić do remisu.

Płocczanie źle rozpoczęli sezon, ale od momentu gdy na ławce trenerskiej usiadł Radosław Sobolewski sytuacja wygląda znacznie lepiej. W dwóch spotkaniach pod wodzą nowego szkoleniowca Nafciarze pokonali Pogoń Szczecin oraz zwyciężyli ŁKS Łódź.