Piłkarski Puchar Polski. Dolnośląscy pierwszoligowcy ze zmiennym szczęściem

| Utworzono: 2019-09-24 19:57 | Zmodyfikowano: 2019-09-24 19:58

Bardzo ciekawe spotkanie, chyba dość nieoczekiwanie, zobaczyli kibice na jednym z boisk treningowych Akademii KGHM Zagłębia. Druga drużyna z Lubina stawiła opór faworytowi zza miedzy z Legnicy. Już w 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do siatki Miedzi trafił Bartosz Białek. Niespełna 60. sekund później było 2:0. Fatalny błąd gości wykorzystał Adam Borkowski. Przyjezdni nie potrafili sobie poradzić z ambitnie grającą młodzieżą z Lubina. Dopiero na finiszu spotkania bardzo szczęśliwie doprowadzili do wyrównania. W 84. minucie kontaktowego gola strzelił Hubert Antkowiak, a na 2:2 wyrównał Damian Byrtek już w piątej minucie doliczonego czasu. W serii jedenastek zdecydowanie lepsza Miedź. Triumfowała 3:1.

1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski:
Zagłębie II Lubin - Miedź Legnica 2:2 (2:2, 2:0), karne - 1-3.
Awans: Miedź Legnica.

Bramki: 1:0 Bartosz Białek (8), 2:0 Adam Borkowski (9), 2:1 Hubert Antkowiak (84), 2:2 Damian Byrtek (90+5).

Żółte kartki - Zagłębie Lubin: Jakub Sypek, Błażej Czuban; Miedź Legnica: Roko Mislov, Grzegorz Bartczak.

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów: około 150.

Z bardzo dobrej strony przez większość meczu w Głogowie prezentowali się miejscowi piłkarze Chrobrego. Choć faworytem był Lech i piłkarską na pewno miał przewagę, nie potrafił jej udokumentować. Gdy po 45. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik bezbramkowy, miejscowi kibice uwierzyli w możliwość sprawienia niespodzianki. W drugiej połowie obraz spotkania nie ulegał zmianie. Goście atakowali, bez efektu bramkowego. Na finiszu jednak w końcu dopisało im szczęście. Najpierw w 75. minucie do siatki Chrobrego trafił Christian Gytkjaer, a dziewięć minut później awans Lecha przypieczętował Mateusz Skrzypczak.

Chrobry Głogów - Lech Poznań 0:2 (0:0).
Awans: Lech Poznań.

Bramki: 0:1 Christian Gytkjaer (75), 0:2 Mateusz Skrzypczak (84).

Żółte kartki - Chrobry Głogów: Mikołaj Lebedyński, Marcel Ziemann, Robert Mandrysz, Miłosz Kozak; Lech Poznań: Darko Jevtic.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Widzów: około 1000.