Sprawdzili się na tle czołowej drużyny Ekstraklasy

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-10-13 06:30 | Zmodyfikowano: 2023-10-13 06:30
Sprawdzili się na tle czołowej drużyny Ekstraklasy - fot. Mateusz Stóf/miedzlegnica.eu

Pierwszy fragment meczu był zdecydowanie pod dyktando Kolejorza. Pierwszoligowcy cofnęli się w komplecie na własną połowę i tam przyjmowali ataki gospodarzy, którzy rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym i starali się szukać miejsca w okolicach pola karnego. Prowadzenie Lechowi dała akcja dwóch nominalnych napastników: Mikaela Ishaka oraz Artura Sobiecha. Polak zaatakował pressingiem przeciwnika, odebrał mu piłkę i zagrał do Szweda, który oddał w pole karne do wbiegającego tam Afonso Sousy. Portugalczyk mocnym strzałem w stronę dalszego słupka pokonał bramkarza i zrobiło się 1:0. Do przerwy było jednak 1:1, bo w 40. minucie wyrównanie dla Miedzi uzyskał Mehdi Lehaire.

Po zmianie stron poznaniacy szybko odzyskali prowadzenie. Tym razem z prawej strony płasko dośrodkował Joel Pereira, a w szesnastce bardzo dobrze odnalazł się skrzydłowy Filip Wilak. Przyjął piłkę i w gąszczu nóg rywali znalazł miejsce do oddania precyzyjnego strzału. Trzeci aktualnie zespół zaplecza Ekstraklasy nie składał jednak broni. 11 minut później znów był remis, a swoją drugą bramkę w Poznaniu zdobył Belg Lehaire. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 70. minucie. Pereira przerzucił futbolówkę z prawej na lewą flankę - tam Wilak głową zgrał do Sobiecha, który szybko dograł do Ishaka, a Szwed mocnym i precyzyjnym i mocnym uderzeniem ustalił wynik meczu na 3:2.

Lech Poznań - Miedź Legnica 3:2 (1:1)

Bramki: Afonso Sousa 33, Filip Wilak 49, Mikael Ishak 70 - Mehdi Lehaire 40, 60.

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira (76 Aleksander Nadolski), Filip Dagerstal, Antonio Milić (60 Wojciech Mońka), Barry Douglas (46 Karol Kalata) - Adriel Ba Loua (76 Igor Draszczyk), Jesper Karlstrom, Afonso Sousa (76 Jan Niedzielski), Filip Wilak - Mikael Ishak (83 Kristoffer Velde), Artur Sobiech.

Miedź Legnica: (skład wyjściowy) Mateusz Abramowicz - Kamil Drygas, Michael Kostka, Emmanuel Agbor, Damian Tront, Jurich Carolina, Nemanja Mijušković, Mehdi Lehaire, Ruben Hoogenhout, Marcel Mansfeld, Kamil Antonik.