MŚ w kolarstwie - Maciej Bodnar 20. w czasówce

PP/PAP | Utworzono: 2019-09-25 19:30

W angielskim Harrogate Dennis o 1.09 wyprzedził Belga Remco Evenepoela. Trzeci Włoch Filippo Ganna był wolniejszy o 1.55.

Dennis nie ścigał się od 18 lipca, kiedy wycofał się na 12. etapie Tour de France. Na 54-kilometrowej pagórkowatej trasie rywalom nie dał jednak szans. Poprzednim kolarzem, któremu udało się obronić tytuł był Tony Martin. Niemiec w MŚ triumfował trzy razy z rzędu w latach 2011-13. Dawny mistrz tym razem zajął dziewiątą pozycję, ze stratą 2.27.

Nieco więcej emocji było w walce o trzecie miejsce. Tylko o trzy sekundy gorszy od Ganny był Nowozelandczyk Patrick Bevin (startujący w CCC Team), a o siedem Brytyjczyk Alex Dowsett.

W czasówce rywalizowało dwóch Polaków. Specjalizujący się w tej konkurencji
Maciej Bodnar zajął 20. miejsce. Urodzony w Oławie zawodnik stracił do zwycięzcy nieco ponad 4 minuty. Kamil Gradek (CCC) uplasował się na 23. pozycji (strata 4.13). Polacy nie wywalczyli miejsca na igrzyskach olimpijskich bezpośrednio z mistrzostw świata.