Spokojnie na Marszu Równości we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2019-10-05 15:00 | Zmodyfikowano: 2019-10-05 15:02
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Centrum Wrocławia było przygotowane jak na inwazję - od Podwala po Rynek wszędzie było mnóstwo radiowozów i policjantów. Tak miasto przygotowało się na Marsz Równości. Mimo niesprzyjającej pogody, w strugach deszczu, pojawiło się, według szacunków policji, około 5 tysięcy osób. Niektórzy z tęczowymi parasolkami i w kolorowych ubraniach.

Przyszli, choć wiedzieli o zaplanowanych w centrum kontrmanifestacjach:

Marsz przebiegał bez większych zakłóceń. Pojawiła się jedynie kilkuosobowa grupa przeciwników środowisk LGBT. Było spokojnie:

Bezpieczeństwa uczestników Marszu Równości strzegły setki policjantów, w marszu pod patronatem prezydenta miasta brało udział czterech obserwatorów z magistratu, którzy mieli prawo rozwiązać zgromadzenie, jeśli dojdzie do złamania prawa.

Do groźnej sytuacji doszło jeszcze przed wyjściem manifestantów z placu Wolności. Około 14:30 funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który krzyczał Allahu Akbar. Jak się okazało miał on ze sobą dwa noże. 

Trasa marszu: Plac Wolności – ul. Heleny Modrzejewskiej – ul. Świdnicka – ul. Piłsudskiego – ul. Kołłątaja – ul. Piotra Skargi – Plac Dominikański – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Szewska – ul. Oławska – Rynek – Plac Solny – ul. Ruska – ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Krupnicza - Plac Wolności, gdzie nastąpiło zakończenie zgromadzenia



REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nigdy więcej
2019-10-08 10:48:36
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: 0
rozstajemy sie radio wrocław- za chamską cenzurę tego tematu, lobby lgbt mocno u was działa , szkoda
~TGWSDF
2019-10-06 20:19:21
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 317
Widzę, że cenzura na PRW szaleje... Sorry ale stosunek analny dwóch mężczyzn to nie jest normalne.... To wynaturzenie. A promowanie wynaturzenia to dopiero.... wynaturzenie...
~Kazimierz57
2019-10-06 17:34:31
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 306
Szacunek dla policji !! Ja po prostu nie rozumiem dlaczego policja w ogóle tam jest !
~bej
2019-10-06 15:18:29
z adresu IP: (79.189.xxx.xxx)
Ocena: 308
dobrze, że policjanci przyszli bo inaczej frekwencja byłaby mizerna, a może policjantów była nawet więcej?
~Miś
2019-10-06 15:10:17
z adresu IP: (84.64.xxx.xxx)
Ocena: -305
Ktoś tu mocno żongluje plusami i minusami. Czy to jest legalne?
~LucJan
2019-10-06 13:37:31
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 310
Stop dla LGBT i tęczowej zarazie.
~Wrocław dla normalnych!
2019-10-06 13:19:42
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 312
Pytanie do służb komunalnych.Czy miasto zostało odkażone?Można dziś bezpiecznie wyjść z domu?
~Marek Kramarz
2019-10-06 11:31:13
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 321
Uznanie dla Policji - spisała się.
~zibi
2019-10-06 11:05:27
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: 315
Panie prezydencie Sutryk wielkie dzięki za super blokadę miasta ludzie wracający z pracy byli bardzo uszczęśliwieni lepszych atrakcji nie można było wymyślić gratulacje (prowokacja mowy nienawiści extra)
~Komentarz został usunięty
2019-10-06 10:14:56
z adresu IP: (185.101.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~ Trans
2019-10-06 02:13:11
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 315
znam swoje środowisko miłości i uczuć , uczestników tej politycznej chucpy nie rozpoznaję więc pytam kim są ci ludzie ?
~Hipokryzja
2019-10-05 22:50:03
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: -305
Coś jak koszty tych wszystkich miesięcznica smoleńskich
~księgowy
2019-10-05 22:29:41
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 308
Ja bym społeczne koszty tego marszu przeliczył na złotówki i pokazał co z tych złotówek można by zrobić pożytecznego dla mieszkańców Wrocławia.
~Komentarz został usunięty
2019-10-05 22:10:51
z adresu IP: (193.106.xxx.xxx)
Ocena: 310
Komentarz został usunięty
~Ewe
2019-10-05 20:28:39
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: -311
Super
~Miś
2019-10-05 20:11:52
z adresu IP: (84.64.xxx.xxx)
Ocena: 18
I w ten sposób ludzie neutralni lgbtq stają się przeciwni. Bo jesteśmy terroryzowani tym tematem codziennie. A co gdybyśmy organizowali codziennie marsz rodziny i zamykali ulice. A co gdybyśmy na tych marszach wyzywali wszystkich reprezentantów lgbtq faszystami? Tak to działa. Gratuluję zniechęcania do siebie ludzi. Polska to nie Szwecja i te same mechanizmy mogą działać odwrotnie.
~Sutryk ma kota
2019-10-05 20:11:23
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 14
Policjantów więcej niż uczestników. I do tego ten brak tęczy na niebie. To dobry znak.
~Komentarz został usunięty
2019-10-05 19:55:50
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 307
Komentarz został usunięty
~Normalny
2019-10-05 18:57:57
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 13
Zawiedziony władzami Wrocławia. Będę to poparcie pamiętał przy wyborach!
~jam
2019-10-05 16:42:35
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 24
bardzo zawiodłem sie na prezydencie że zezwolił do takich marszów, bardzo zła decyzja
~Komentarz został usunięty
2019-10-05 16:30:01
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 18
Komentarz został usunięty
~alan
2019-10-05 16:22:17
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 23
widze ze nawet pogoda sie zbuntowała przeciw szerzeniu zboczenia.Cos tęczy na niebie nie było widac
~Komentarz został usunięty
2019-10-05 16:15:14
z adresu IP: (37.7.xxx.xxx)
Ocena: 10
Komentarz został usunięty
~Sutryk ma kota
2019-10-05 16:08:02
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 15
i miasto zatkane.
~Komentarz został usunięty
2019-10-05 15:18:33
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 24