Mock we Wrocławiu, Thunberg w Wałbrzychu, Degler o Witkacym, Schulz Festiwal, Dżangala (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-10-09 20:00 | Zmodyfikowano: 2019-10-09 20:00
A|A|A

W tym tygodniu prapremiera 'Mocka - czarnej burleski', najnowszego spektaklu wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol. Podstawą scenariusza są powieści Marka Krajewskiego o tytułowym radcy kryminalnym, legendarnym już Eberhardzie, który stał się jednym z najmocniej rozpoznawalnych bohaterów literackich Wrocławia. W studiu reżyser Konrad Imiela i aktorka Justyna Woźniak.

W wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym premiera przedstawienia 'Greta i ostatni wieloryb', baśni ekologicznej-kryminału fantastycznego, jak zapowiadają twórcy. Zagadka zaginięcia ostatniego ma być również pretekstem do dyskusji o zagrożeniach środowiska. Tytułowa Greta słusznie kojarzy się z Gretą Thunberg. Spektakl powstaje w ramach IV konkursu im. Dormana. Rozmawiamy z Dorota Kowalkowską i Maciejem Podstawnym.

 

Na Bielanach Wrocławskich działa Centrum Działań Twórczych Kuźnia. Na Scenie ATM pokazują musical 'Dżangala', przygotowany przez znaną z wrocławskiej Pantomimy Agnieszkę Dziewę. Ale to nie jedyna propozycja Kuźniowej Akademii Musicalowej. O planach na sezon opowiada Małgorzata Wiśniewska-Kałużny i reżyserka 'Dżangali'.

Profesor Janusz Degler po powrocie z rocznicowej sesji naukowej poświęconej Witkacemu. We wrześniu minęło 80 lat od śmierci autora 'Niemytych dusz'. Jeśli w studiu Radia Wrocław Kultura pojawia się Profesor Degler i temat Witkacego możemy liczyć na rewelacje.

Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. Gościem audycji Irek Grin, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury i szef Bruno Schulz Festiwalu. Rozmowa o programie jednego i drugiego.

Do usłyszenia w DAB+, FM, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama