Volley Wrocław zainauguruje sezon w stolicy

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-10-12 06:31
A|A|A

Do sezonu 2019/2020 wrocławianki przystępować będą w wyjątkowym składzie – klub zatrzymał aż 10 siatkarek, które reprezentowały jego barwy przed rokiem. Do nich dołączyły cztery zawodniczki. Dużym wzmocnieniem dla zespołu jest Kinga Kasprzak, która w dobrym stylu powróciła na parkiety Ligi Siatkówki Kobiet. Nowymi twarzami będą Karolina Fedorek i Dominika Mras, które w ostatnim sezonie walczyły w pierwszoligowych drużynach. W składzie na sezon 2019/2020 zobaczyć będzie można także Łucję Kuriatę, która reprezentowała Volley Wrocław w młodzieżowych rozgrywkach.

Kapitanem zespołu pozostała Roksana Wers. W tym obowiązku wspierać będzie ją Natalia Murek. Liderką wrocławianek wydaje się być Aleksandra Rasińska, która coraz śmielej radzi sobie na krajowym podwórku. Potężne ataki i zagrywki wrocławskiej atakującej niejednokrotnie dały się we znaki przeciwniczkom.

W sezonie przygotowawczym zespół trenera Wojciecha Kurczyńskiego rozegrał 10 sparingów, z czego 5 z nich wygrał, a 5 przegrał. Jeden z tych sparingów był rozegnany w formule z dorzucanymi piłkami. Od początku jednak filozofią pracy nowego pierwszego trenera było danie możliwości gry każdej z siatkarek. Zespół w wielu meczach grał zupełnie innym składem w każdej z partii. To pozwoliło na selekcję i dobór odpowiedniego składu na początek rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Ostatni sprawdzian przed Ligą – VIII Memoriał Agaty Mróz – Olszewskiej, wrocławianki zdały na medal. Złoty medal. W bardzo dobrym stylu pokonały one bowiem najpierw Minchankę Mińsk, a potem zespół Enea PTPS Piła. Trener Kurczyński znów nie bał się rotować składem i dał możliwość gry każdej siatkarce.

- Spotkanie z Wisłą Warszawa jest pierwszym meczem w tym sezonie. Sądzę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do tego spotkania, zarówno fizycznie jak i taktycznie. Mogę zagwarantować ze damy z siebie 100 procent i mam nadzieję, że to pomoże przywieźć nam pierwsze punkty do Wrocławia – powiedziała Aleksandra Gancarz, środkowa Volley Wrocław.

Wisła Warszawa z kolei zostawiła 5 zawodniczek ze starego składu, uzupełniając go 7 nowymi nazwiskami. Do beniaminka LSK dołączyły ostatnio byłe reprezentantki Brazylii: przyjmująca Niki del Rio oraz atakująca Joycinha. Dla zespołu Adama Grabowskiego, sezon 2019/2020 będzie rokiem powrotu siatkarskiej ekstraklasy kobiet do stolicy. Stołeczny zespół ostatni raz zagrał w Lidze Siatkówki Kobiet 16 lat temu. W zeszłym sezonie Wisła zdobyła wicemistrzostwo 1. Ligi Kobiet.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama