ATP Wiedeń: Hubert Hurkacz przegrał z dziewiątym tenisistą świata

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2019-10-21 22:37 | Zmodyfikowano: 2019-10-21 22:37

O losach inauguracyjnego seta przesądził przegrany serwis Huberta Hurkacza w trzecim gemie. Polak ze stanu 15:40 doprowadził co prawda do równowagi, ale Chaczanow zdołał go przełamać i było 1:2. Przy stanie 3:4 Hurkacz mógł doprowadzić do remisu. Prowadził już 40:15, ale nie zdołał wywalczyć punktu przy podaniu Rosjanina i ostatecznie przegrał na przewagi, a dwa gemy później było już po pierwszej partii.

Drugi set od początku nie układał się po myśli Huberta Hurkacza. Polak dał się przełamać w dwóch pierwszych gemach serwisowych - do 15 i 30. Mimo niekorzystnego wyniku 0:3 wrocławski tenisista wrócił do gry. W czwartym i dziesiątym gemie po pasjonującej grze na przewagi (bronił nawet piłki meczowej) zdobywał punkty przy podaniach Chaczanowa i doprowadził do remisu, a potem do tie-breaka. W nim Hurkacz przegrał trzy piłki przy własnym serwisie, a Rosjanin dał się przełamać tylko raz

Hubert Hurkacz - Karen Chaczanow 4:6, 6:7 (7)