Wrocław: Zabrał dziecko na manifestację. Usłyszał zarzuty

Elżbieta Osowicz, jk | Utworzono: 2019-11-15 13:04 | Zmodyfikowano: 2019-11-15 13:12
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Jak mówi rzecznik komendy miejskiej Łukasz Dutkowiak po rozwiązaniu Marszu Polaków mężczyzna z dzieckiem na ręku był na pierwszej linii starć manifestantów z policją:

Policja przekazała już materiały dowodowe do sądu rodzinnego, który zleci pilną kontrolę w domu dziecka. Kurator sądowy sprawdzi, czy opieka nad chłopcem jest sprawowana należycie.

Wczoraj w pracy zatrzymano matkę chłopca, która usłyszała zarzut udziału w nielegalnym zgromadzeniu:

Wyszła na wolność za poręczeniem i zobowiązaniu wpłacenia kaucji. - Nie przyznałam się do winy - mówi kobieta:

ZOBACZ KONIECZNIE: Zamieszki podczas Marszu Niepodległości we Wrocławiu. Policja użyła armatek wodnych

Pytana przez nas, dlaczego zabrała dziecko na manifestację, powiedziała że poszła na marsz z okazji niepodległości, a nie na wojnę. Po tym co się wydarzyło żałuje, że był tam jej syn.

Łukasz Dutkowiak z policji dodaje, że zatrzymanie matki dziecka odbyło się zgodnie z przepisami. Założenie kajdanek i drobiazgowe przeszukanie były zasadne:

Przypomnijmy - wrocławski magistrat rozwiązał zgromadzenie. Według urzędników podczas marszu był wznoszone hasła antysemickie. Zgromadzenie, którego jednym z organizatorów jest były ksiądz Jacek Międlar, w tym roku przebiega pod hasłem "Żeby Polska była Polską". W sumie w sprawie zamieszek po marszu w dniu niepodległości zatrzymano czternaście osób, wszystkie zostały zwolnione do domu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~konrad
2019-11-30 10:39:52
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
konrad
~Youngry
2019-11-19 08:16:11
z adresu IP: (217.28.xxx.xxx)
Ocena: 0
Może niech pan (pani?) sędzia szarżujący w tej sprawie zapozna się ze sprawą Litwina Drąsiusa Kedysa i z tym jak to się skończyło dla niektórych bohaterów tego skandalu prawnego.
~lkjhfdzfa
2019-11-19 00:02:47
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 5
kiedy prokurator przedstawi zarzuty dla Sytryka i urzędnicy za spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia uczestników i obserwatorów Marszu Patriotów
~KOMUNA WE WROCŁAWIU
2019-11-18 19:03:09
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 3
Słuchajcie POLACY! Identyczne metody oparte o sowiecki normatywizm stosowały sądy rodzinne w PRL. Nic się nie zmieniło w metodach działania aparatczyków urzędniczych. RODK + III Wydziały Rodzinne i Nieletnich były stosowane przeciw opozycji zupełnie jak dziś. Prosżę o pomoc temu ojcu i jego dziecku, a nawet interwencję u Prezydenta RP lub Ministerstwie Sprawiedliwości. Czeka na dzień wolności od sądów rodzinnych i tego systemu niszczenia dzieci i rodziny !!!
~duda
2019-11-17 19:00:14
z adresu IP: (91.64.xxx.xxx)
Ocena: 5
ja ide na kick boxing i bede takiue czapeczki stracal ...
~Jacek S. od kota
2019-11-17 16:06:42
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
https: // tiny . pl / tn7jg
~Kobieta
2019-11-16 19:10:06
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 12
"Poszłam z dzieckiem na legalny marsz a nie ana wojnę! Kto ją nam zgotował?"
~True
2019-11-16 19:08:48
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 9
Stosunek Rządu PIS do stłumienia Marszu Niepodległości niejasny! Oj mogą być niespodzianki wyborcze. Na pewno wiadomo, że obecny Prezydent stracił głosy uczestników marszu Niepodległości.... Ale czy tylko?
~Logik
2019-11-16 19:05:41
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 1
Policja zaczyna sobie za dużo pozwalać! Konin przykładem no i Wrocław. Coś czuje że reelekcja obecnego prezydenta się oddala! Wszak to rządowa formacja.
~gość
2019-11-16 19:03:20
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kobieta powiedziała, że poszła na legalny marsz z dzieckiem a nie na wojnę! Kto tę wojnę wywołał zatrzymując marsz?
~Tylko
2019-11-16 19:01:57
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dlaczego policjant, który wyzywał kobietę od islamskich terrorystek nie ma przedstawionych zarzutów? Czy go zakuto w kajdanki i rozebrano do naga?
~Czy wiemy
2019-11-16 19:00:05
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 7
Kto podjął imiennie decyzje o rozwiązaniu Marszu Niepodległości we Wrocławiu?
~Wrocławianin
2019-11-16 18:57:20
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nigdy nie byłem na tym marszu ale w przyszłym roku pójdę zobaczyć jak kiedyś ZOMO łamało prawa obywatelskie polskiego narodu!
~Pytanie
2019-11-16 18:54:48
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 4
Czy pan Surtyk dalej bije się w piersi za lud Breslau i noc długich noży?! Dlaczego nikt nie przedstawia mu zarzutów?
~Noi
2019-11-16 18:52:50
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 4
czy kiedykolwiek dowiemy się jakie to antysemickie hasła były powodem rozwiązania marszu? Przypomnę: lud Izraela wdarł się do polskiej ambasady i opluł ambasadora. Ten, który opluł podobno przeprosił a pozostałych nie udało się zidentyfikować. Sprawę wyciszono. Jakieś pytania? Wiemy gdzie jesteśmy?
~Jak
2019-11-16 18:49:42
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 0
To dobrze, że policja nie strzelała tak jak w Koninie!
~Raven
2019-11-16 18:48:40
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 1
Działania policji przypomniana działania ZOMO ze stanu wojennego! Przypomina to wszystko co działo się w Warszawie kilka lat temu! Ktoś usilnie stara się aby marsze Niepodległości nie były organizowane w innych miastach a Warszawa to ma być takim kurkiem bezpieczeństwa. "Polaczki pomanifestujcie sobie trochę to wam ulży ale tylko w jednym miejscu"!
~Noa
2019-11-16 18:43:31
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dlaczego nie ma zarzutów do Policji, która swoim działaniem stworzyła niebezpieczeństwo dla mieszkańców Wrocławia?
~gość
2019-11-16 18:42:29
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy została zidentyfikowana urzędniczka, która rozwiązała marsz, czyniąc tym niebezpieczeństwo dla jego uczestników?
~Adg
2019-11-16 17:00:14
z adresu IP: (172.89.xxx.xxx)
Ocena: -1
Przedewszystkim nalezy dac porzadny trening urzednikom ktorzy maja uprawnienia do przerwania manifestacji,jest oczywiste ze nie wiedza jak to sie robi ( w 80 secund?), a tym samym narazili bezpieczenstwo obywateli ,skąd pewnosc ze informacja dotarla do wszystkich uczestnikow
~Ohyda
2019-11-16 16:11:58
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak można atakować "prawdziwych patriotów" za takie drobiazgi, jak rzucanie butelkami w policję, odpalanie niedozwolonych środków pirotechnicznych, brak reakcji na polecenia sił porządkowych i antysemickie wrzaski? Toż to nieludzkie. Naziol też człowiek.
~Smutna Mama
2019-11-16 14:27:31
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 11
Dziecko miało prawdziwą lekcję patriotyzmu. Poszło z rodzicami na legalny Marsz Patriotów, a tam zobaczyło policję i urzędasów zakazujących świętowania niepodległości swojej biało-czerwonej Ojczyzny. Dobra lekcja patriotyzmu. Wstyd dla prezydenta Wrocławia. Niestety, ale on nie zrozumie nigdy dziecka. On ma wytyczne z biura PO.
~tutejszy
2019-11-16 13:52:49
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 2
nieubłagany postęp twórczo sie rozwija zmierzając do zabieranie dzieci rodzinom niewłaściwym ideologicznie i zapewne przekazania ich do homogenicznie ideowych związków cóż stara komuna w tym względzie była niekonsekwentna i zostawiała dzieci w rodzinach mimo że one same a i ich rodzice uczestniczyli w patriotycznych uroczystościach i organizacjach, dzis zajmują eksponowane stanowiska a wychowywali sie również we wrocławiu; a ojciec z tym dzieckiem zachował sie całkiem rozsądnie gdyż był cały czas widoczny i dzięki temu on i dziecko nie został potraktowany strumieniem wody gazem granatami hukowymi tak jak rodzice i dzieci w tłumie
~Sylwia
2019-11-16 02:28:47
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 7
Zarzuty powinny być postawione tylko i wyłącznie osobom które rozwiązały marsz i tym samym spowodowały zagrożenie zdrowia i życia uczestników marszu. Nigdy nie ojcu który szedł z dzieckiem. Współczuję Wam mieszkańcom Wrocławia że macie tak ograniczonych umysłowo ludzi którzy rządzą miastem. Ale sami sobie ten syf wybraliscie ta gangrene to teraz się meczcie.
~Jacek S. ma kota
2019-11-15 20:22:50
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 15
Warto zacytować słowa mamy dziecka. "Pytana przez nas, dlaczego zabrała dziecko na manifestację, powiedziała że poszła na (legalny) marsz z okazji niepodległości, a nie na wojnę."
~emu
2019-11-15 20:09:57
z adresu IP: (91.235.xxx.xxx)
Ocena: -53
Przepraszam, ale nie przychodzi mi do głowy inne słowo, niż Debil, debil, debil, debil... na myśl o tym ojcu. Biedne dziecko, którego rodzicom ideologia odebrała zdrowy rozsądek.... Niech sobie prowadzą oboje dziecko na jakąkolwiek "impreze", ale gdy zaczyna się "naparzanka' trzeba ratować dziecko! Wszyscy patrioci i "patrioci" powinni się raz na zawsze nauczyć, że miarą patriotyzmu jest m.in. szacunek dla legalnie wybranych władz i ich przedstawicieli oraz stanowionego przez nich prawa. Także wtedy, gdy nie zgadzają się z ich poglądami. Na tym polega demokracja.
~Skau
2019-11-15 18:49:21
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 71
A jakie to były antysemickie hasła?Obawiam się ,że żadne takowe nie padło A matka ma rację.Przyszla na marsz.Gdyby z tym dzieckiem przyszła na umówioną bitwę z policją, to można wtedy ją osądzić.
~Paweł
2019-11-15 17:58:09
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -65
Madka+ Prawdziwa Patriotka. Zabójcze połączenie. Tylko współczuć dziecku takich rodziców.
~Jacek S. ma kota
2019-11-15 17:51:07
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 38
Jacek S. ma kota, ale nie ma żony i dzieci.
~usunięty
2019-11-15 17:45:17
z adresu IP: (91.232.xxx.xxx)
Ocena: 35
dlaczego radio publiczne usuwa tylko komentarze dotyczące Jacka Sutryka. czyżby skręt w lewo w stronę LGBT?
~Komentarz został usunięty
2019-11-15 13:40:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2019-11-15 13:35:14
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 5
Komentarz został usunięty
~Wstępniak
2019-11-15 13:31:36
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 36
Do państwa totalitarnego. Państwo totalitarne nie toleruje władzy rodziców nad dziećmi.
~Wrocławianin
2019-11-15 13:27:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 28
Co to jest za faszystowski kraj?! Wstyd mi jak widze co się wyprawia u nas. A Frasyniukowi nic nie zrobili jak podał fałszywe dane!
~fachowiec
2019-11-15 13:20:16
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 32
Towarisz Stalin wiecznie żywy