Kosmetyczne zmiany w składzie wicemistrza Polski

PP/PAP | Utworzono: 2019-11-16 07:40 | Zmodyfikowano: 2019-11-16 07:40

Personalnie skład wrocławian na sezon 2020 niewiele się zmienił w porównaniu do tegorocznych rozgrywek. Barw ekipy wicemistrza kraju będą bronić nadal Tai Woffinden, Maciej Janowski, Max Fricke oraz Maksym Drabik, który startować będzie już jako senior.

Ważny kontrakt z Betard Spartą miał jeszcze Rosjanin Gleb Czugunow, który był jednym z objawień poprzedniego sezonu, a skład zamknął sprowadzony z ROW Rybnik 20-letni Brytyjczyk Daniel Bewley.

- Daniel to młody i bardzo obiecujący zawodnik. Podpisał z nami dwuletni kontrakt i liczymy, że u nas rozwinie talent. Będzie miał się od kogo uczyć. Sprowadzenie go wpisuje się w politykę transferową klubu - powiedział menedżer Sparty Dariusz Śledź.

We wrocławskiej drużynie nie ma już za to Jakuba Jamroga, który przeniósł się do Speed Car Motoru Lublin oraz Vaclava Milika. Czech opuszcza Spartę po pięciu sezonach i w przyszłym roku będzie bronić barw ROW Rybnik.

Z młodzieżowców w klubie z Wrocławia pozostali Przemysław Liszka, Patryk Wojdyło, Mateusz Panicz oraz Wiktoria Grabowska, która ostatnio podpisała 2-letni kontrakt ze Spartą.

- Nie jest łatwo zastąpić takiego żużlowca jak Drabik. Większość klubów ma kłopoty z juniorami, ale z drugiej strony nie jest powiedziane, że talent któregoś z młodzieżowców nie eksploduje właśnie w nowym sezonie. Z juniorami zawsze jest pewna niewiadoma i tak naprawdę dopiero na torze okaże się, jak wygląda siła drużyny w tym elemencie - powiedział Dariusz Śledź.

Przygotowania do nowego sezonu wrocławscy żużlowcy rozpoczną na początku grudnia.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.