CCC podejmie Basket Umea. Zwycięstwo da polkowiczankom awans

| Utworzono: 2019-12-04 06:28

Do pierwszego starcia CCC - A3 Basket Umea doszło ostatniego dnia października. Polkowiczanki do Szwecji pojechały jak po swoje i pewnie wygrały 91:66 (23:22, 24:20, 28:10, 16:14). Dodajmy, że po wcześniejszych dwóch porażkach, była to pierwsza wygrana naszej drużyny.

Dzisiejsze zwycięstwo z Basketem Umea zapewni CCC awans z grupy C Pucharu Europy niezależnie od wyników innych spotkań. Gdyby jednak mistrzynie Polski przegrały, do kolejnej rundy mogą się dostać za sprawą korzystnego wyniku w innym spotkaniu.

CCC ostatnio notuje więcej wzlotów, jak upadków. Niestety minionego weekendu polkowiczanki do udanych nie zaliczą. Przegrały bowiem na wyjeździe w ekstraklasie z Artego Bydgoszcz 62:67.

Polkowiczanki walczyły i kilkukrotnie zbliżały się do granicy remisu, głównie za sprawą dobrej tego dnia dyspozycji w rzutach trzypunktowych (10 celnych). Kluczową rolę w przebiegu meczu odegrały straty i faule polkowiczanek wymuszone przez sprawnie działającą defensywę gospodarzy.

Liczymy, że porażka na parkietach ekstraklasy, podwójnie zmotywuje CCC przed starciem w Pucharze Europy. Ostatni mecz fazy grupowej rozpocznie się o 17:30 w hali przy Dąbrowskiego.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.