Koszykarki z Polkowic w najlepszej ósemce Pucharu Europy!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-29 19:45

Siódma drużyna ligi rosyjskiej po porażce różnicą 23 punktów w Polkowicach wyciągnęła wnioski i do starcia przed własną publicznością przystąpiła znacznie lepiej przygotowana pod względem taktycznym. Zespół MBA już na początku wypracował sobie kilka punktów przewagi, ale ekipa z Dolnego Śląska nie pozwoliła odskoczyć rywalkom na większy dystans.

Trudne chwile podopieczne Marosa Kovacika przeżywały jedynie w połowie drugiej kwarty. W 17 minucie po rzucie za 3 Mariji Kajtukowej drużyna MBA odskoczyła na 10 punktów - 32:22. Polkowiczanki szybko zdołały jednak odrobić straty. Tuż przed końcem gry w tej kwarcie celną "trójką" popisała się Maria Conde i Pomarańczowe schodziły na przerwę tylko z jednopunktowym deficytem - 40:41.

Trzecia część meczu była najlepszą w wykonaniu CCC. Zwłaszcza w ataku. Początkowo obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, ale końcówka należała do mistrzyń Polski. Po trafieniach Artemis Spanou i Weroniki Gajdy oraz rzutach wolnych Any Marii Filip przewaga gości urosła do 7 punktów (72:65) i przy takim wyniku dla przyjezdnych rozpoczęła się ostatnia odsłona.

W niej po niespełna 4 minutach gry MBA zdołało odrobić straty i już do końca toczyła się gra "kosz za kosz". Na 13 sekund przed końcową syreną, przy wyniku 82:82, polkowiczanki mogły rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, ale indywidualna akcja Danielle Robinson nie przyniosła zdobyczy punktowej. Podobnie było z oddanym w przedostatniej sekundzie spotkania rzutem z dystansu Ekateriny Fedorenkovej. Mecz zakończył się remisem, który dał mistrzyniom Polski awans do najlepszej ósemki rozgrywek EuroCup Women.

MBA Moskwa - CCC Polkowice 82:82 (24:20, 17:20, 24:32, 17:10)

Pierwszy mecz: CCC - MBA Moskwa 83:60. Awans: CCC Polkowice.

CCC Polkowice: Maria Conde 21, Denesha Stallworth 16, Ana Maria Filip 14, Artemis Spanou 13, Weronika Gajda 13, Danielle Marie Robinson 5, Monika Naczk 0, Miljana Bojovic 0.

MBA: Warwara Psarewa 19, Anna Leszkowcewa 15, Marija Kajtukowa 12, Ludmiła Sapowa 10, Anastasia Logunova 10, Ekaterina Fedorenkova 7, Alexandra Stolyar 6, Elizaveta Komarova 3, Nina Glonti 0, Anastasia Plisova 0.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.