Sztuka w RWK - pięć ciekawych wystaw rozpoczynających się w połowie grudnia [PODCASTY I WIDEO]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2019-12-12 13:36 | Zmodyfikowano: 2019-12-12 13:57


Galerii u Agatki rozpoczęła się wystawa "Ej, zobacz co mam w kadrze", o której opowiedziały autorki Alicja Broszczak i Dominika Ćwik. W studiu zagościli też Agata Grzych i Jakub Jankowiak, którzy zapraszali na piątkowy wernisaż wystawy ZeroTrosk w Circle / triangle modern art gallery, oraz wykład "Boginie" Urszuli Benki.

Posłuchaj całej rozmowy:W piątek 13 grudnia o 19:00 w BWA Wrocław Główny rozpocznie się wystawa "Cała Polska. Wyprawa do źródeł sztuki". O sztuce powstającej w obszarze prywatnym, indywidualnym, wynikającej z osobistych inspiracji, poza obiegiem instytucji i publicznych mechanizmów wspierania kultury, porozmawiałem z kuratorką Anną Mituś, Anną Marią KoronkiewiczŻurnal Zin oraz Magdaleną Kanawką i Agatą Lankamer z Jest Galerii.

Posłuchaj całej rozmowy:W czwartek o 18:00, Muzeum Architektury zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej dorobek Władysława Winczego - jednego z najważniejszych twórców polskiego wzornictwa, projektanta wnętrz i mebli, członka warszawskiej Spółdzielni Artystów „Ład” oraz założyciela i długoletniego dziekana Wydziału Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W temat wprowadzili nas kurator Tomasz Mikołajczak i profesor Michał Jędrzejewski.

Posłuchaj całej rozmowy:Od 18:00 w sobotę w Galerii Tętno można będzie odwiedzać "Sklep z pamiątkami". Antka Wajdy. Jeden z najoryginalniejszych wrocławskich artystów, malarz, grafik, twórca futerkowych kolaży i karykaturalnych rysunków odwiedził nas w towarzystwie Anny Gałuszki.

Posłuchaj całej rozmowy:


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.