Teatralne rezonanse: Wałbrzych - Legnica - Wrocław (AUDIO, WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2019-12-18 16:50 | Zmodyfikowano: 2019-12-18 16:51

Relacja z zakończonego w ubiegłym tygodniu Rezonansu - Festiwalu Muzyki w Teatrze (słychać tu fragmenty utworów Polpo Motel i Karola Nepelskiego):

Od lewej: Danuta Marosz, Sebastian Majewski, Karol Nepelski.

Przedpremierowa rozmowa z Ireną Sierakowską, aktorką Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Jej monodram '108 kostek cukru' można zobaczyć już w weekend. Fascynująca to rodzinna historia (na zdjęciu od prawej: Irena Sierakowska, Agata Puszcz - reżyserka, Zuzanna Bojda - tekst, fot. Dariusz Gdesz).

Teatr Zakład Krawiecki reaktywuje się po latach. Niepodziewane to wydarzenie przyjmujemy wręcz z entuzjazmem, zwłaszcza że w spektaklu 'Psujesz trochę humor wszystkim dookoła' wystąpią dobrze nam znani z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy: Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Rafał Cieluch, Robert Gulaczyk, Paweł Palcat (na zdjęciu z mat. teatru).

Premiera w tym tygodniu.

We Wrocławskim Teatrze Współczesnym działa Stowarzyszenie Teatr Nowy Świat. W Sylwestra prezentują 'Powrót króla' o sytuacji artystów, których może uratować jedynie król popu. Tak, chodzi o Michaela Jacksona. Tekst Michała Walczaka. W studiu Anna Kieca (aktorka), Małgorzata Matera (scenografia, kostiumy):

Z Henrykiem Mazurkiewiczem podsumowujemy rok w dolnośląskim teatrze. O najlepszych spektaklach, mainstreamowych i offowych.

Wybraliśmy dolnośląski spektakl roku 2019. Został nim wałbrzysko-wrocławski 'Teraz każdy z was jest Rzeczpospolitą' (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu i Wrocławski Teatr Współczesny). Gratulujemy wszystkim finalistom, w wąskiej czwórce znalazły się jeszcze: legnickie 'Wyzwolenia' (Teatr Modrzejewskiej), wrocławskie 'Motyl (Wrocławski Teatr Lalek) i 'Chłopi' (Akademia Sztuk Teatralnych)!

Do usłyszenia co tydzień w DAB+, aplikacjach smartfonowych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.