TOP5 dolnośląskich kół gospodyń wiejskich EDYCJA 2

Filip Marczyński, Karolina Kurczab, Justyna Kościelna, Piotr Słowiński, Andrzej Andrzejewski, Bartosz Szarafin | Utworzono: 2019-12-21 09:54 | Zmodyfikowano: 2019-12-21 11:35
A|A|A

prw

Codziennie można oddać głos. Zwycięża Koło, które uzbiera najwięcej głosów. Głosowanie ze względów technicznych potrwa do 3 stycznia do godziny 12.00. Głosy oddawane z adresów IP będących węzłami sieci TOR oraz serwerami proxy oraz głosy oddane przez roboty będą usuwane. 

Ten plebiscyt już się zakończył

Malinowe Dziewczyny - KGW Wojnowice

Jest ich trzynaście i z tradycyjnymi gospodyniami wspólnego mają niewiele. Ciasta pieką od wielkiego dzwonu, pierogów nie lepią wcale, po drodze im za to z jogą czy pilatessem. Poznajcie Malinowe Dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich w podwrocławskich Wojnowicach. 

KGW Konradówka-Piotrowice

Wśród wielu dolnośląskich Kół Gospodyń Wiejskich ta ekipa może być postrzegana jako jedna z najbardziej tradycyjnych. W swojej społecznej pracy dają sobie radę bez komputerów, szybkowarów... Nawet do kroniki dokumentującej dziesięcioletnią działalność wklejają wyłącznie analogowe zdjęcia. Zamiłowanie do historii bardzo pomaga członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Konradówki-Piotrowic, bo często święcą triumfy na różnych festiwalach, konkursach i imprezach. W swoich kategoriach wiekowych zrobiły furorę nawet na wyborach miss organizowanych przez Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Koło Gospodyń Wiejskich Wambierzyce z zespołem

Choć koło gospodyń wiejskich w Wambierzycach istniało już przed laty, to obecna grupa działa razem od 2003 roku. Idąc śladem przodków Panie postanowiły połączyć siły i działać wspólnie. Dość szybko, podczas jednego z Dni Kobiet do koła dołączyli Panowie. Tak powstało koło z zespołem. Panie przygotowują potrawy i rękodzieła do konkursów, a Panowie pomagają w transporcie i umilają czas muzykując. Koło w Wambierzycach współpracuje też ze szkołami ucząc młodzież, odwiedza chorych w szpitalach ze swoim programem kabaretowym i coraz częściej promuje aktywność w większych miastach.

KGW w Radomicach 

Koło Gospodyń Wiejskich w Radomicach jest dowodem na to, że chcieć znaczy móc. Wieś zamieszkuje ledwie 80 osób. Jest zagubiona na Pogórzu Izerskim a najłatwiej tam chyba dojechać mijając Zamek Wleń. Nie ma rodziny, w której ktoś nie byłby strażakiem ochotnikiem i członkiem reaktywowanego Koła Gospodyń Wiejskich. W Radomicach naprawdę rządzą te dwie organizacje i bez ich wiedzy nic wydarzyć się nie może. W sieci koło ukryte jest jako KGW Radomice. Panie z Koła, bo są w nim same panie, nie mają jeszcze własnej siedziby. Dopiero gmina buduje im nową świetlicę. A spotykają się, nie bez kłopotów w remizie straży pożarnej. Dlaczego z kłopotami? Strażacy przecież ich nie przepędzają i chętnie udostępniają miejsce.

Koło Gospodyń Miejskich w Złotoryi 

Panie i Panowie z miasta ubrali fartuchy, napisali projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego i udowodnili, że nie trzeba mieszkać na wsi by stworzyć koło gospodyń. Spotykają się od kilku miesięcy w klasztorze Franciszkanów w Złotoryi i wspólnie gotują. Wymieniają się przepisami, uczą kuchennych sztuczek, biorą udział w wielu wydarzeniach, ale przede wszystkim miło spędzają czas.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gospodyni
2020-01-04 14:55:07
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Od kiedy w Zlotoryi jest koło gospodyń? Po pierwsze powinny być zarejestrowane w Agencji lub w Regionalnym Związku a proszę uwierzyć nie są do dzisiejszego dnia. Zebrała się grupa ludzi ktora chce coś zrobić i świetnie niech działają. Tylko fundusze z budżetu się skończyły i grupy nie będzie.
~Marcu
2020-01-03 17:22:27
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 2
Koła gospodyń, na które oddawano głosy w sposób daleki od uczciwego powinny zostać zdyskwalifikowane, a nie tylko anulowanie głosów. 1300 głosów w kilka godzin? Żenada..
~NIEZALEŻNA
2020-01-03 12:40:11
z adresu IP: (89.151.xxx.xxx)
Ocena: 4
Obserwowałam i dziwię się, że Złotoryja brała udział w plebiscycie. Radio Wrocław proszę wziąć pod uwagę KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH.Nie powinny brać udziału miasta.Brawo WIEJSKIM gospodyniom.
~Malinowe Dziewczyny
2020-01-03 12:26:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kochani! Dziękujemy za każdy głos! To niesamowite jak nas wspieraliście i kibicowaliście nam w tym konkursie! Wielkie malinowe podziękowania dla wszystkich, a dla wygranych serdeczne gratulacje!
~Zlotoryjanka
2020-01-03 12:03:44
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratuluję Malinowym Dziewczynom wyniku!!!to Wy wygrałyście drogie Panie!!!plebiscyt dotyczył kół gospodyń wiejskich!!!Brawo
~Farriel
2020-01-03 11:38:17
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Złotoryja i wieś..? Z której strony?
~Mieszkanka
2020-01-02 22:38:29
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
Złotoryja to taka większa Wieś, więc jest KGW
~Justyna
2020-01-02 22:27:58
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tort makowy Malinowych Dziewczyn, był spektakukarny. Mają talent kulinarny. Warto głosować.
~Mańka
2020-01-02 18:11:32
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Malinowe dziewczyny i ich sympatycy bardzo się sprezyly i przesunely się na I miejsce. Dziewczyny miód malina. Aj !!!
~Malinowe Dziewczyny
2020-01-01 19:11:49
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dziękujemy wszystkim tym, którzy oddają na nas swoje cenne głosy. Pozdrawiamy wszystkie Koła i życzymy samych sukcesów w 2020 r.! TOP5 to dla nas wielka przygoda i cieszymy się, że możemy brać w niej udział!
~Wanda
2020-01-01 14:18:56
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
W 2020 roku życzę wszystkim Paniom i Panom z Kół Gospodyń pomyślności, zapału do pracy oraz docenienia waszego trudu.
~Stanisława Pakos
2019-12-31 18:18:59
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziękuję bardzo wszystkim ,którzy na nas głosują mamy bardzo dużo sukcesów i uważam , że to nie jest sprawiedliwe , liczą się osiągnięcia a nie klikanie.
~Jolanta
2019-12-31 09:19:42
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dlaczego było brak informacji o głosowaniu od czasu rozpoczęcia ??? Jest to nie do przyjęcia takie machlojki..koniec w temacie!!!!
~Ina
2019-12-30 23:15:38
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jestem od wrażeniem. Głosuje codziennie. Fajnie, że są jeszcze ludzie z inicjatywą.
~Mańka
2019-12-30 23:04:42
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Od jutra głosować skoro świt. Nie lenic się. Jak są jarmarki to jeden z drugą chętnie skosztuje smacznych potraw i neleweczek poprobuje, a gdzie głosy. Docenić ciężką pracę trzeba. Wszystkie dziewczyny jak malowane. Hyzo głosy oddawać.
~Mańka
2019-12-30 22:57:11
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
To jest piękna inicjatywa kultywowania tradycji. Szkoda, że ludziska nie wiedzą i mało głosują. A organizatorzy powinni nagrodzić wszystkie startujące Koła i wręczyć porządne nagrody. Brawo gospodynie i gospodarze !!!!!!!
~Mańka
2019-12-30 22:52:30
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brawo Radomice. Taka mała wioska a ma Koło Gospodyń. Szacun ????
~Mańka
2019-12-30 17:31:07
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Brawo dla wszystkich Pań i Panów !!!!
~Inga
2019-12-30 16:01:43
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Brawa dla WAMBIERZYC to jest prawdziwe koło gospodyń wiejskich w Wambierzycach...dawajcie na nich głosy A oni wam jeszcze zaśpiewają jako zespol Tercet Geriatryczny i nie tylko z Wambierzyc...
~Mańka
2019-12-29 18:43:52
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
A czy chłopy są w tych kółkach ?
~Maria
2019-12-29 18:40:27
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
Marsz do głosowania. Ino hyzo. ????
~Maria
2019-12-29 18:38:10
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
A naleweczki super i przekąski smaczne. Tylko próbować. Miam, Miam ????
~Kaśka
2019-12-29 18:34:45
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
A jakie nagrody za pierwsze III miejsca, czy ktoś wie.
~Maryja
2019-12-29 02:28:21
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Głosujcie żwawo.
~Wamda
2019-12-29 02:25:52
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Głosujcie na Konradowke. Panie mają ładne stroje, sporządzaja pyszne potrawy i wystawiają na jarmarkach. Napewno dużo osób próbowało. Pycha
~A CO TO MA
2019-12-29 02:19:04
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 6
wspólnego z szyldem NIE polskiego RADIA breslau ?
~Wanda
2019-12-28 12:15:40
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
KGW Konradowka to Super Panie. Bardzo aktywne. Sporządzaja sałatki, pierogi, nalewki Są ozdobą swojej wioski. Tak trzymać a tradycja nie zaginie. ????
~ANTONINA
2019-12-28 12:06:01
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 1
Brawo tradycja
~Antonina
2019-12-28 12:05:03
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -1
????
~Antonina
2019-12-28 12:04:21
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Panie z KGW Konradowka są wspaniałe. Glosujcie
~Dominika
2019-12-27 20:53:41
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Panie ze Złotoryi nie powinny brać udziału w konkursie!!! Gospodynie miejskie a wiejskie to dwie oddzielne kategorie!
~Truskawka
2019-12-26 23:11:31
z adresu IP: (85.128.xxx.xxx)
Ocena: -2
Czy będzie kolejna edycja? W jaki sposób można zgłosić koło?
~Ewa
2019-12-24 09:31:47
z adresu IP: (82.42.xxx.xxx)
Ocena: 8
W Złotoryi to gospodynie miejskie. A konkurs jest na KGW więc te z miasta nie powinny brać udziału. W mieście jest więcej ludzi i wiadomo , że będą głosować na swoich.
~Wanda
2019-12-23 21:23:08
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 3
Michalinki to najlepsze Koło Gospodyń w województwie dolnośląskim. Wspaniała przewodnicząca Stanisława Pakos i wszystkie Panie bardzo aktywne.
~nie wiesz
2019-12-22 02:04:29
z adresu IP: (46.169.xxx.xxx)
Ocena: 3
że to semickie sterowanie
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.