Pewna wygrana CCC z MBA Moskwa w Pucharze Europy

Michał Hamburger | Utworzono: 2020-01-22 21:15
A|A|A

fot. CCC Polkowice

Żelazna defensywa od pierwszych sekund spotkania okazała się kluczem do sukcesu. CCC broniło doskonale. Szczególnie na początku co zaowocowało ogromnymi problemami gości w ataku. Koszykarki z Moskwy w pierwszych 10 minutach rzuciły ledwie 8 punktów. CCC dwa razy tyle.

Kolejne kwarty były już zdecydowanie bardziej wyrównane i oglądaliśmy więcej ofensywnych popisów z obu stron, ale za każdym razem do gospodynie wygrywały poszczególne odsłony. Na przerwę CCC schodziło z dwunastoma punktami przewagi.

Po przerwie mistrzynie naszego kraju kontynuowały dobrą grę zarówno w obronie i ataku. Wypadkowa tych dwóch elementów przyniosła zwycięstwo w trzeciej odsłonie 24:18.

W ostatnim akcie środowego starcia polkowiczanki jeszcze lepiej wypadły w obronie. Skuteczność na dystansie i pod koszem pozwoliły ostatecznie cieszyć się ponad dwudziestoma puntami zaliczki przed rewanżem.

Do sukcesu zespół z Dolnego Śląska poprowadziły bardzo skuteczne Maria Conde i Denesha Stallworth. Pierwsza zdobyła 21 punktów, druga dołożyła ich 17.

CCC Polkowice - MBA Moskwa 83:60 (16:8, 23:19, 24:18, 20:15)

Punkty:

CCC Polkowice: Maria Conde 21, Denesha Stallworth 17, Ana Maria Filip 14, Artemis Spanou 11, Miljana Bojovic 9, Weronika Gajda 7, Danielle Marie Robinson 4, Monika Naczk 0.

Najwięcej dla MBA: Marija Kaitukowa 17, Anastasia Łogunowa 12, Liudmiła Sapowa 9, Nina Glonti 7.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama