ASCO Śląsk Wrocław pokonało Basket Kwidzyn

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2008-01-30 09:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mimo zaledwie dwóch treningów w miejscowej hali Rokita, od początku spotkania zawodnicy z Wrocławia prezentowali się znacznie lepiej od przyjezdnych. Dobra skuteczność, twarda obrona i efektowne kontrataki - tak wyglądała gra gospodarzy w pierwszej kwarcie. To właśnie po szybkich akcjach koszykarze Śląska zdobywali gros punktów, głównie za sprawą kwartetu Amerykanów: Atkinsa, Robinsona, Martina i Homana.

Pierwsza kwarta wygrana przez wrocławian 36:25 ustawiła przebieg spotkania. Wypracowanej w niej przewagi zawodnicy trenera Kurtinaitisa nie oddali juz do końca, choć zdarzały im się słabsze momenty. Tak było m.in. w trzeciej kwarcie (jedynej przegranej przez Śląsk), gdy gospodarze pozwolili rywalom zmniejszyć do 8 punktów wypracowaną do przerwy 16-punktową przewagę. Chaotyczny okres gry wrocławian - zarówno pod własną jak i atakowaną deską - wykorzystywali zwłaszcza Amerykanie z ekipy Basketu: Barkley i Eldridge, którzy w sumie oddali prawie połowę rzutów całej drużyny. Śląsk przegrał tę część meczu 18:24, lecz na szczęście wyciągnął wnioski z tej kwarty.

W ostatniej kwarcie znów częściej - od zbyt indywidualnie grającego Robinsona - rozgrywał akcje Atkins (6 asyst w meczu) i gospodarze wyszli na 19-punktowe prowadzenie. W samej końcówce meczu trener Kurtinaitis mógł bez ryzyka wpuścić na parkiet graczy rezerwowych.

W drużynie Śląska ponowny debiut zaliczył Andrius Giedraits. 34-letni Litwin grał już we wrocławskim klubie w sezonie 2002/03. Doświadczony obrońca bardzo starał się w meczu z Basketem, ale widać było jeszcze braki w zgraniu z resztą zespołu. Litwin zakończył zawody z jednym punktem na koncie, nie trafił dwóch rzutów z gry i raz na linii wolnych.

ASCO Śląsk Wrocław - Basket Kwidzyn 94:80
(36:25, 23:18, 18:24, 17:13)