Sztuka w RWK: zdalne rozmowy z Marcinem Hamkałą, Katarzyną Roj, Magdaleną Mielnicką i Pawłem Baśnikem [PODCASTY]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-04-16 14:51 | Zmodyfikowano: 2020-04-16 14:59
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Zaczęliśmy od Muzeum Pana Tadeusza. Kamienica Pod Złotym Słońcem na wrocławskim Rynku jeszcze chwilę poczeka na gości. Tymczasem stronie i w mediach społecznościowych regularnie udostępniane są materiały archiwalne i nowe propozycje w formie krótkich filmów przygotowanych przez pracowników. Opowiedział nam o nich dyrektor Marcin Hamkało.



A jak ma się w tych dziwnych czasach komercyjna galeria sztuki? Znajdująca się na placu Solnym mia ART GALLERY planuje oczywiście kolejne ekspozycje, ale na razie zaprasza do sieci, gdzie wspominane są najciekawsze wystawy, przybliżane są sylwetki artystów i ich ważne dzieła. Porozmawiałem o tym z Magdaleną Mielnicką.



Nieopodal, na Świdnickiej, za ogromnymi szklanymi witrynami na lepsze, popandemiczne czasy czeka też galeria Dizajn BWA Wrocław. Dla pozostających w domach wrocławian ma jednak sporo propozycji. O Radiu Żyjnia, słowniczku "A jak Adaptacja, Ż jak Żyjnia" czy cotygodniowym przeglądzie treści, które inspirują do działania opowiedziała Katarzyna Roj.


A na koniec, jak co tydzień, sprawdzamy jak mają się zamknięci w sowich wrocławscy artyści. Tym razem połączyliśmy się z nominowanym do EMOCJI 2019 Pawłem Baśnikiem.


Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama