Sztuka w RWK: Sympozjum 70/20, projekt Be Together, wystawa w Eklektik Art i Karolina Jaklewicz [PODCASTY]

Maciek Przestalski | Utworzono: 2020-04-23 11:35 | Zmodyfikowano: 2020-04-23 11:38
A|A|A

Fot. Radio Wrocław Kultura


Mija właśnie 50 lat od Sympozjum Plastycznego Wrocław ‘70 – niezwykłego spotkania artystów, krytyków i teoretyków, które stało się przestrzenią wymiany myśli i wykuwania nowych kierunków w polskiej sztuce. W ramach pierwszej z cyklu rozmów o Sympozjum Wrocław 70/20, połączyliśmy się z Piotrem Lisowskim, Maciejem Bujko i Kubą Żarym.


 


Ruszył nabór
 do tegorocznego programu Be Together - twórczego projektu, który zakłada integrację grupy osób z niepełnosprawnościami i osób pełnosprawnych na bazie warsztatów artystycznych. Najbliższe działania odbędą się najpewniej zdalnie, a w temat wprowadzila nas Paulina Galanciak.


 


Ekelktik Art
 czyli nową wrocławską przestrzeń dla sztuki, otwarto pod koniec lutego. Nie mieliśmy więc wielu okazji na wizytę w galerii przy ul. Czystej. Przed nami jednak nowa wystawa. Oczywiście w sieci. Opowiedziały nam o niej artystka Katarzyna Kulpa i Monika Idzikowska.


 


A na koniec tradycyjnie sprawdzaliśmy co u artystów, którzy byli nominowani do EMOCJI czyli naszych nagród kulturalnych. Tym razem o tym co robi w dziwnym czasie pandemii opowiedziała Karolina Jaklewicz.


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama