Trwa zwycięska passa koszykarzy z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2007-12-08 10:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz w Estonii i brak możliwości odpowiedniej regeneracji sił wpłynął na postawę gospodarzy zwłaszcza w dwóch pierwszych kwartach.

O ile atak funkcjonował bez większych zarzutów, o tyle znacznie gorzej wrocławianie prezentowali się w obronie. W efekcie, po 20 minutach gry zespół ASCO Śląska przegrywał 39:43. Zawodnicy trenera Adamka nie potrafili znaleźć przede wszystkim skutecznej recepty na powstrzymanie lidera Polpharmy - Donalda Copelanda. Najskuteczniejszy gracz ekstraklasy już do przerwy miał na swoim koncie 18 punktów. Amerykanina wspierali Kostarykańczyk Hernol Hall i Paweł Leończyk. Obaj wysocy gracze rywali zdobywali nie tylko łatwe punkty, ale przyczynili się do wygranej przez gości walki na tablicach, zwłaszcza w ataku.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej kwarcie. Obudził się w niej nieskuteczny do przerwy środkowy Śląska Jared Homan. Amerykanin w pierwszych dwóch kwartach nie zdobył żadnego punktu. W samej tylko trzeciej - aż 12.

Punkty zdobywali także inni rodacy Homana - Torell Martin i Dawan Robinson. Ten ostatni po przerwie uzyskał ich w sumie 15, zostając najskuteczniejszym graczem ASCO Śląska. Do dobrej gry w ataku wrocławian, doszła wreszcie skuteczna obrona. W efekcie supersnajper Copeland zdobył w tej części meczu tylko 2 punkty, a gospodarze wygrali trzecią kwartę aż 28:7! Gdy na początku ostatniej odsłony boisko za piąty faul musiał opuścić skuteczny tego dnia Leończyk, a chwilę później z powodu kontuzji kostki zszedł z placu gry inny z wysokich graczy Polpharmy - Zbigniew Marculewicz, stało się jasne, że wrocławianie tego meczu nie przegrają. Gości pogrążyły rzuty Aivarasa Kiausasa, Olivera Stevicia oraz kolejne indywidualne akcje Robinsona.

W zespole ASCO Śląska nie zagrał kontuzjowany Sudańczyk Deng Gai oraz przebywający na testach we wrocławskim klubie Amerykanin Chet Stachitas. O przyszłości tego drugiego gracza trenerzy zadecydują w następnym tygodniu.

ASCO Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gdański 88:67 (23:21, 16:22, 28:7, 21:17)

Punkty:

ASCO Śląsk Wrocław: Dewan Robinson 16, Torrel Martin 14, J. Homan 14, Kamil Chanas 11, Oliver Stević 10, Dominik Tomczyk 9, Aivaras Kiausas 6, Rashid Atkins 5, Radosław Hyży 3, Bartosz Diduszko 0.

Polpharma Starogard Gdański: Donald Copeland 26, Hernol Hall 11, Paweł Leończyk 10, Dawid Witos 8, Brian Lubeck 6, Zbigniew Marculewicz 3, Łukasz Majewski 3, Kamil Zakrzewski 0, Dawid Neumann 0.