Karolina Kochaniak w zespole Metraco Zagłębia Lubin

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2020-05-07 17:30

Do Lubina 24-letnia rozgrywająca przechodzi z MKSu Lublin, z którym w skróconym sezonie 2019/2020 wywalczyła mistrzostwo Polski. Nowa zawodniczka Zagłębia walnie przyczyniła się do zdobycia złotego medalu przez swój poprzedni klub, zdobywając 50 bramek w 14. meczach i będąc wyróżniającą się postacią w ekstraklasie.

Ale Karolina Kochaniak kojarzy się głównie ze Szczecinem i tamtejszą Pogonią, która nie tak dawno zniknęła ze sportowej mapy Polski. W klubie spędziła pięć lat, zdobywając w tym czasie srebrny i brązowy medal ekstraklasy. Pierwsze sportowe kroki nowa rozgrywająca Metraco Zagłębia stawiała w innym klubie ze Szczecina – Kusym.

W 2018 roku wraz z kadrą wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Kobiet. Rok później z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą w Lublinie zdobyła złoto w Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet.

Karolina Kochaniak to trzecia reprezentantka Polski, która przed nowym sezonem dołączyła do Metraco Zagłębia Lubin. Wcześniej klub zakontraktował Joannę Drabik i Patrycję Świerżewską. Bardzo się cieszę, że będę częścią tego zespołu. Uważam, że razem stworzymy silna drużynę, która będzie walczyć o najwyższe cele. Lubie nowe wyzwania i ciężką pracę. Mam nadzieje, że dzięki temu będę mogła pomoc drużynie – mówi nowa rozgrywająca zespołu z Lubina.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.