Marszałek: Będziemy szukać oszczędności, jednak inwestycje nie zwalniają

Dariusz Wieczorkowski, GN | Utworzono: 2020-05-11 09:22 | Zmodyfikowano: 2020-05-11 09:23
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Marszałek województwa zapowiedział ponad miliard złotych na wsparcie przedsiębiorców. Dolnośląski Pakiet Gospodarczy ma rekompensować straty wywołane pandemią koronawirusa. Czy budżet województwa to wytrzyma? Mówił o tym w Rozmowie Dnia Radia Wrocław marszałek Cezary Przybylski:

Wsparcie kierowane jest do dolnośląskich mikro, małych i średnich przedsiębiorców dotkniętych kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa.  Szczegóły na stronie dolnoslaskipakiet.pl.

Jednocześnie marszałek zapowiedział, że inwestycje nie zwolnią. Tłumaczył na naszej antenie, jak wyglądają postępy prac na Polanie Jakuszyckiej:

A co z brakującymi odcinkami Wschodniej Obwodnicy Wrocławia?

Posłuchaj rozmowy:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~pomoc
2020-06-02 13:54:44
z adresu IP: (80.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Apeluję o pomoc na ratunek życia prawdziwej Natalii Trefler, pod którą ten smutny ktoś się podszywa. Portal siepomaga pl
~konrad
2020-05-26 12:26:03
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 1
konrad
~Natalia Trefler
2020-05-15 18:31:23
z adresu IP: (175.212.xxx.xxx)
Ocena: 12
Czy każda dyskusja o kolejach musi być gnojona przez tego wsiocławskiego niedorozwiniętego cwela? Czy portal nie może go zablokować tak jak blokuje przeciwników partii? Jakiś totalny zjeb co za każdym razem przekleja te same debilskie komentarze i zmienia co chwilę IP. Mamusia i tatuś na pewno są z niego dumni. Nikogo tutaj nie interesuje jakaś Sobótka, nie obrażając jej mieszkańców. Naprawdę niektórymi wpisami tego tumana powinna zająć się prokuratura.
~Krystyna CieślickaTrefler
2020-05-15 18:29:51
z adresu IP: (60.148.xxx.xxx)
Ocena: 14
Jak to możliwe, że w XXI wieku ktoś jeszcze korzysta w codziennych dojazdach z wozu konnego? Przecież taki koń może ponarabiać wszędzie i kto to później posprząta? W dodatku słyszałam, że z wozu spadają pijani w sztok pasażerowie, którzy również potrafią załatwić się w miejscu publicznym lub obrzucać pustymi butelkami przechodniów. Nie wyobrażam sobie, żeby takie coś kursowało z Wsiocławia do Wsiobudki. Panie marszałku! Proszę natychmiast przerwać reaktywację linii do Sobótki i nie robić pośmiewiska z naszego Knyszogrodu! Już i tak cała Polska śmieje się z niego jak z drugiego Wąchocka, teraz będzie się śmiał cały świat!
~Zorientowany
2020-05-15 18:24:46
z adresu IP: (70.114.xxx.xxx)
Ocena: 14
Niestety, ale Urząd Marszałkowski NIE CHCE wyremontować linii kolejowej do Lwówka. Napisałem "nie chce" bo osobiście zbadałem grunt wysyłając pisma do przeróżnych instytucji w tym także do Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Marszałkowskiego. Drugi z Urzędów wielokrotnie utrzymywał że dąży do wyremontowania linii, jednak Ministerstwo Infrastruktury w piśmie z przed dwóch miesięcy kategorycznie zaprzeczyło jakoby takie plany były intencją UMWD we Wrocławiu. W piśmie jakie otrzymałem z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z dnia 07.10.2016 czytamy: "Ze względu na fakt, że linia kolejowa nr 283 ma charakter regionalny, prace inwestycyjne mogą być finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, np. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 (dalej: „RPO WD”). Jednocześnie należy zaznaczyć, że przedmiotowa linia nie została zarekomendowana przez Urząd Marszałkowski do wsparcia ze środków dostępnych w ramach RPO WD, a także nie została uwzględniona w liście intencyjnym zawartym 26.06.2015r. pomiędzy Województwem Dolnośląskim a PKP PLK SA w sprawie przygotowania i zrealizowania priorytetowych liniowych projektów inwestycyjnych." Chwilę wcześniej (05.08.2016) Urząd Marszałkowski w odpowiedzi na zapytanie dot. Przedmiotowej linii odpisał. "Równolegle nadal trwa analiza projektów kolejowych, możliwych do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Dolnego Śląska. Jednym z rozważanych projektów jest rewitalizacja linii z Jeleniej Góry do Lԝóԝka Śl. Należy jednak podkreślić, że rewitalizacja taka była by możliwa w ramach RPO pod warunkiem efektywnego wykorzystania przez Polskie Linie Kolejowe SA dostępnych w alokacji środków dla realizacji innych projektów." Jak widać wrocławski magistrat postanowił sprytnie umyć ręce od sprawy stanu technicznego linii 283 uzależniając przyznanie dotacji od alkokacji środków PKP PLK i jednocześnie nie rekomendując remontu tej linii w MIiB w Warszawie. marczow(kropka)bnx(kropka)pl/news.php?readmore=826
~GÓWNO MNIE OBCHODZI
2020-05-12 11:16:07
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 1
kiedy będą wybory. Pewnie latem. Wiecie kto wygra? Każdy wie - Andrzej Duda. To do pajaca, który Kazia Andrzejkiem nazywa.
~jpis
2020-05-12 01:43:04
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
jpis
~MIESZKAŃCY LICZĄ
2020-05-11 14:59:42
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 5
że pomożecie nie tylko bogatym przedsiębiorcom, którzy jeżdżą wypasionymi furami ale również zwykłym małym firmom.
~wrocławianin
2020-05-11 10:39:33
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: -10
Oszczędności w samorządzie regionalnym i miejskim należy szukać w obcinaniu hojnie szafowanych nagród dla urzędników oraz eliminowaniu niekompetentnych osób odpowiedzialnych z gospodarcze i techniczne wpadki.
~IRYD
2020-05-11 10:30:50
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: -14
Dokończyć WOW - mieszkańcy południowej części Wrocławia czekają! Zwłaszcza, że kolejny pociąg, tym razem do Sobótki raczej nas jeszcze bardziej zakorkuje!
~Gosc
2020-05-11 10:21:15
z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Ocena: 10
Oszczędności proponuję rozpocząć od siebie i kadry w urzędzie z powiedzmy konkursów. Zresztą kogo interesują opowieści koalicjanta, można oczywiście niewolnictwo nazywać partnerstwem.